Péče o interiér automobilu: Jak mít vnitřek auta stálě čistý?

interiér automobilu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pečovat o interiér automobilu patří mezi zábavu hlavně u mladých mužů, pro které jejich automobil je zatím vše. Někdo o svůj interiér vozu pečuje pravidelně několikrát měsíčně, a někdo si nedokáže v autě uklidit ani jednou za rok.

Jak na stále čistý interiér automobilu?

Pokud budete používat kvalitní přípravky pro interiér automobilu, udržíte si ho pořád čistý. Některé přípravky mají funkci odpuzování prachu. Znamená to tedy, že se prach neusazuje na palubní desce, a v jiných částech automobilu tak lehce.

Pro čištění interiéru automobilu se doporučuje používat kvalitní kosmetika do auta, nebo úplně obyčejná prachovka. To platí pro plastové části interiéru, kde si můžete vybírat i různé vůně čističů, která vydrží v autě několik dnu po čištění.

Jestli nechcete používat drahé a kvalitní přípravky pro interiér automobilu, můžete použít jen klasický saponát na nádobí, kde ho jen v malém množství přidáte do vlažné vody, a tímto koncentrátem setřete všechny plastové části vozu.

Chcete si vyčistit interiér auta jako profesionál? Pak si určitě přečtěte návod v článku jak vyčistit interiér auta?

Kožený interiér automobilu? Žádný problém!

Nezalekněte se ani před čištěním a péči koženého interiéru vozu. Pokud si zvolíte tuto výbavu, která obsahuje kožené sedačky, musíte jim věnovat opravdu velkou péči. Kůže ráda po pár letech používání začíná v nejvíce namáhaných spojích praskat.

Praskání kůže v interiéru automobilu můžete zabránit pomocí balzámů na kůži do automobilů. Pokud potřebujete vyčistit kožené sedačky, tak určitě také používejte jen kvalitní prostředky, které kůži nepoškodí.

Jestli máte interiér ve světlé barvě, tedy konkrétně máte bílou nebo světlou kůži, tak si určitě dávejte pozor na oblečení, ve kterém si sedáte na sedačky. Některé rifle mohou bílou kůži při delším sezení obarvit, a to potom nevypadá moc dobře.

Čistý interiér za každého počasí

Každé roční období přináší své problémy se znečištěním interiéru. V létě můžete mít na povrchu palubní desky nános pilu, v zimě zase mokré boty od sněhu. Pokud jezdíte často v zimě, a máte možnost parkování v garáži, tak nechte interiér automobilu vždy pořádně vyschnout.

Pomoci může i pravidelná výměna pilového filtru automobilu, který potom nebude do auta propouštět tolik prachu a pilu.

Pokud patříte mezi řidiče, kteří mají vyzdobený interiér automobilu pomocí vonného stromečku, tak myslete na bezpečnost, a nedávejte si ho na zrcátko, kde by správně ani být neměl.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz