Nový trend v interiérech jsou rostliny s nádechem růžové. Tyto jsou nejkrásnější

ruzova v interieru
Zdroj: Pixabay
Autor: Roman Mach

Všimli jste si, že novým trendem v interiérech jsou rostliny, které mají listy nebo květy pastelové narůžovělé barvy? Tento hit potvrzují světoví interiéroví designéři i prodejci rostlin. Jisté je, že růžové pokojové rostliny jsou krásným dekorativním doplňkem a mou rozzářit i váš domov.

Spojení růžové a zelené je kombinací, která osvěžuje moderní interiéry v různých podobách, proč ji tedy nezavést i do sbírky pokojových rostlin? Máme pro vás zajímavé tipy na rostliny, které stylově rozveselí každou domácnost.

Medinila nádherná (Medinilla magnifica)

Skutečně nádherná kvetoucí pokojová rostlina s výraznými listy a květinami, které připomínají třásně růžových hroznů. Když ji během teplejších měsíců postavíte na jasné, ale nepřímé světlo, vytvoří velké růžové metliny. Je skvělou rostlinou do obývacího pokoje i do domácí kanceláře. Přestože nevyžaduje speciální péči, sehnat ji může být náročnější.

medinilla

Má ráda nepřímé světlo, ostré by jí spálilo listy. Zalévejte ji tak, aby nikdy nebyla půda promočená – velké, šťavnaté listy zadržují vlhkost. Při správné péči kvete asi dva týdny.

Filodendron ‘Pink Princess’

Velmi dekorativní sběratelský kousek pro milovníky filodendronů. Patří k nejvzácnějším kvůli tmavým listům s růžovým panašováním.

Filodendron

Filodendrony jsou nenáročné na pěstování, výjimkou není ani tato „princezna“. Nemá ráda přímé světlo, protože ničí její listy. Nejlépe se jí daří v půdě s volným, rychle odvodňujícím kompostem.

Kalatea

Kalatea je hustá, působivá pokojová rostlina s růžovo-fialovou kresbou na listech. Je dobrým způsobem, jak okořenit nevýrazný – neutrální interiér. Její listy vypadají téměř jako ručně malované.

Jak o ni pečovat? Kalatea pochází z deštného pralesa, takže je zvyklá na nepřímé světlo. Příliš mnoho světla způsobuje blednutí listů.

V porovnání s výše zmíněnými rostlinami je o něco náročnější na péči, protože nemá ráda vodu z vodovodu. Nejlépe snáší nasbíranou dešťovou vodu a zalévání jednou nebo dvakrát týdně.

calathea

Má spoustu odrůd, tak si vyberte tu, která vás nejvíc potěší. Nás zaujali zejména Kalatea ‘Triostar’ a Kalatea ‘Surprise Star’.

Aglaonema ‚Red Star‘

Aglaonema má výrazné listy s pořádnou dávkou růžové nebo rubínové barvy. Na rozdíl od mnoha barevných rostlin se o ni lehce stará. Je to jedna z nejlepších pokojových rostlin do místností se slabým světlem a nízkou vlhkostí.

aglaonema

Přestože je odolná vůči suchu, zálivku potřebuje. Ovšem jen tehdy, když vyschne vrchních 5 centimetrů půdy. Nejvíce barev ukáže na světlém místě, ale mimo přímé slunce. Každých pár dní ji zamlžujte rozprašovačem, zabrání to hnědnutí listů.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz