Nepečený dětský dort zvládne každý: Vyzkoušejte ho doma taky

dětský dort
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chcete vyzkoušet nepečený dětský dort doma? Není na tom opravdu vůbec nic složitého a k jeho přípravě nepotřebujete mít doma ani troubu. Díky tomu, že se jedná o nepečený dort, tak neriskujete ani to, že by se vám mohl při přípravě spálit v troubě nebo že by se vám nepovedl dobře připravit piškot na dort.

Na nepečený dětský dort budete potřebovat

Tento dětský dort se skládá ze 4 lžic medu, 750 ml zakysané smetany, jednoho balíčku velkých dětských piškotů, 500 g jahod a jednoho polotučného tvarohu. Podle chuti můžete přidat také vanilkový cukr nebo vanilkový lusk.

Před samotnou přípravou je dobré si zakysanou smetanu i tvaroh vytáhnout zhruba o hodinu dříve z lednice. Bude se vám potom hmota na výplň dortu daleko lépe zpracovávat a bude se také lépe smíchávat do sebe.

Jak se vyrábí nepečený dětský dort?

Vytáhněte si větší misku, do které vyklopíte veškerou zakysanou smetanu a trochu jí pomocí šlehače zamícháte. Dále přidejte polotučný tvaroh a znovu pořádně promíchejte pomocí šlehače.

Další fází je postupné přidávání medu, a to za stálého míchání. Nikdy nepřidávejte med najednou, protože by se těžko promíchával.

Celou náplň do dortu nechte zhruba půl hodiny odpočinout a na závěr přidejte vanilkový cukr, se kterým to ještě jednou pořádně promícháte. Dále je potřeba si připravit jahody, které pořádně opláchnete pod vodou a zbavíte stopek. Jahody si nakrájejte na tenké plátky a dejte stranou.

Na dort si připravte nejlépe kulatou formu

Celé dno kulaté formy s odnímatelným okrajem vyložte dětskými piškoty. Ty potom pokryjte v celé vrstvě smíchanou náplní a urovnejte pomocí stěrky. Na uhlazený povrch naskládejte pěkně plátky jahod a vyskládejte další vrstvu piškotů.

Tento proces opakujte, dokud se nedostanete až na horní okraj dortové formy. Dort na jeho vrchní straně můžete dozdobit pomocí dětských hraček nebo svíček. Na noc ho dejte do lednice a další den opatrně vytáhněte z formy.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz