Máte zarostlé nehty? Chcete si je doma pohodlně ostříhat?

zarostlé nehty
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Zarostlé nehty trápí velkou část naší populace. Každý si to nechce přiznat, a dlouhou dobu to neřeší. Pokud necháte nehty pořád zarůstat, může to končit až nutným chirurgickým zákrokem. Pokud se o své nehty budete poctivě starat, tak takový problém určitě nehrozí.

Proč mám zarostlé nehty?

Příčin tohoto problémů může být opravdu hodně. Zarostlé nehty můžete mít například ze špatně odvětraných bot, kdy se začne na nehtu tvořit plíseň, a může tak docházet i k jeho zarůstání. Pokud se na nehtech začne tvořit plíseň, tak dochází i k jejich kroucení.

Jestli máte podezření na plíseň na nehtech, určitě zvažte návštěvu kožní ambulance. Tam většinou pacientům doporučují různé masti a kapky na zlikvidování plísně. Někdy může pacient dostat i prášky na vyléčení plísně.

Zarůstání nehtů můžou také způsobovat malé boty nebo špatné stříhání nehtů. Nejvíce lidem se tvoří kvůli přerůstání nehtů, a špatné péči o ně.

Zarostlé nehty nejdou ostříhat?

Problémem zarostlých nehtů je také jejich těžké stříhání. Pokud si nevíte rady, můžete navštívit pedikérku, kde tento problém dokáží řešit. Zarostlé nehty si můžete ostříhat také doma. Před stříháním postačí si nohy naložit do lázně.

Správná lázeň pro změkčení nehtů je teplá voda a sůl. Nechte si nohy namočené minimálně hodinu, a nejlépe do tak teplé vody, jakou dokážete vydržet. Po vytažení si nehty rychle ostříhejte. Někdy postačí si poležet ve vaně, kde nebude sůl.

Pokud ani po tak dlouhém namáčení nemůžete nehty pořádně ostříhat, tak se zaměřte na nůžky, které používáte. Pro extrémní případy můžete zakoupit ve zdravotnických potřebách i kleštičky pro stříhání nehtů. Tyto kleště koupíte zhruba za 300 – 400 korun.

Jak předcházet těmto problémům?

Jestli se chcete problémů zbavit, tak se snažte nosit správnou obuv, a co nejvíce choďte v prodyšné obuvi. Nehty si pravidelně stříhejte, a občas na ně použijte i pilník. Pravidelná návštěva pedikérky může také pomoci.

Na zarostlé nehty můžete také použít trochu babské rady, kdy špičkou nůžek budete uprostřed nehtu vyškrabávat rýhu, a nehet tak bude mít snahu růst spíše doprostřed.

 

 

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz