Máte pomalý počítač a musíte dlouho čekat? Máme pro vás několik rad

pomalý počítač
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Kdo má doma pomalý počítač, tak určitě zná to otravné čekání, než se mu na počítači něco otevře nebo spustí. Nenechte se zdržovat pomalostí svého počítače a pokuste se to napravit. Je jedno jestli máte stolní počítač nebo notebook, obojí si zvládnete urychlit!

Proč mám pomalý počítač?

Počítač se může zpomalovat hned z několika důvodů. Pomalý počítač může být problémem hardwarovým nebo softwarovým. Hardware je v podstatě každá mechanická část počítače, zatímco software je v podstatě jeho duše. Tedy všechny soubory a programy tvořící operační systém počítače.

Pokud máte pomalý počítač vinou hardwaru, tak se může jednat o problém přehřívání těla počítače. Příčin může být hned několik. Začneme u té nejjednodušší, kterou může být silně zaprášený vnitřek počítače, kdy větrák díky prachu nestíhá ochlazovat počítač správně. Dalším problémem může být přímo poškozený větrák, například nemusí fungovat, tak jak by měl, a opět dochází k přehřívání počítače.

Jestli máte zpomalený počítač kvůli softwarovému problému, tak to už je trochu těžší oříšek, na který budete potřebovat více času. Jako první by se měl uživatel podívat pomocí klávesové zkratky ctrl + alt+ delete podívat do správce úloh. V tomto správci se podívejte na procesy, kde uvidíte jednotlivé procesy, jak moc zatěžují počítač.

Jak zrychlit pomalý počítač?

Jak už bylo řečeno, svůj pomalý počítač můžete urychlit pomocí odstranění hardwarových problémů, nebo těch softwarových.  Pokud se rozhodnete pro odstranění prachu z počítače, tak nikdy nepoužívejte vysavač. Vždy je lepší prach z počítače vyfoukat než vysávat.

Jestli budete řešit pomalejší počítač z hlediska softwarových problémů, pokuste se co nejvíce zredukovat procesy na pozadí, které mohou počítač výrazně zpomalovat. Mnohdy mohou na pozadí počítače běžet programy, které normálně nevyužíváte, a počítač si tak zbytečně zpomalujete.

Pokud se po ukončení zbytečných problémů na pozadí nepodaří počítač urychlit, může přijít na řadu kompletní přeinstalování operačního systému, a také naformátování disků. Pomocí naformátování disků svůj pomalý počítač kompletně vyčistíte.

Rady pro zrychlení počítače na závěr

Jestli se rozhodnete pro kompletní přeinstalování svého operačního systému, tak si dopředu přetáhněte všechny důležité soubory na externí disk. Při kompletním čištění disků o ně zaručeně přijdete.

Pokud chcete zpomalování počítače předcházet, pořiďte si také kvalitní antivirový systém , který bude počítač chránit permanentně.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz