Má vaše dítě všechny školní pomůcky? Zkontrolujte si to včas

školní pomůcky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Školní rok se pomalu rozjíždí a vaše dítě by mělo mít v pořádku všechny školní pomůcky. Některé školy dokonce dopředu posílají, co přesně budou děti do školy potřebovat. Pokud však chcete mít jistotu, že se při chystání na školní rok opravdu na nic nezapomnělo, tak si to ještě jednou všechno pořádně překontrolujte podle našeho návodu.

Školní pomůcky, které bude dítě nutně potřebovat

Úplným základem je jistě pohodlná taška do školy či aktovka. Při výběru této školní pomůcky si nechte od prodejce poradit, která je nejlepší z hlediska správného držení těla. Někdy totiž děti v aktovkách tahají opravdu větší závaží, a tak je potřeba, aby byla aktovka správně vybraná.

Dalším důležitým vybavením jsou kvalitní školní přezůvky. Děti musí mít takové přezůvky, které jim nebudou ničit nohy, a které budou prodyšné. Některé školy chtějí po dětech i speciální přezůvky, zejména na nižších stupních.

Nezapomeňte zkontrolovat, zda má vaše dítě správný počet všech předepsaných učebnic, sešitů, pastelek, zvýrazňovačů, dále kružítko, pravítko, měřítko a úhelník.

Většinou musíte pořídit i kvalitní sportovní vybavení do hodin tělesné výchovy, a to včetně plavek, protože většina škol chodí někdy v tělesné výchově i do bazénu.

Co dalšího by dítě mělo mít do školy?

Mezi školní pomůcky by měla patřit i pořádná kalkulačka, kterou dítě využije především při hodinách matematiky.

Školní výbavu by měl tvořit také kvalitní box na svačinky a kvalitní láhev na pití. Vždy si hlídejte, aby dítě svačiny snědlo. Někdy se totiž stává, že je jen uskladňuje v aktovce, kde potom mohou rychle chytit plíseň.

Pokud dítě do školy dojíždí, tak mu pořiďte dobře uzavíratelnou peněženku, ve které svému dítěti musíte pravidelně hlídat dostatečný obnos peněz na autobus a menší rezervu pro případné nečekané výdaje. Rozhodně by však dítě u sebe nemělo nosit zbytečně moc peněz. Pokud ho například cesta do školy a zpět stojí 30 korun, tak úplně postačí, pokud u sebe bude nosit okolo 100 korun.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz