Lahve od vína nevyhazujte. Vyrobte si z nich zajímavou dekoraci

lahev od vina
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Fojtíková

Víno je lahodným mokem, který zpříjemní chvíle odpočinku s partnerem, rodinou nebo třeba přáteli. Jak využít lahve od vína, které vám doma po hostině zbyly? Nechte si je, nemusíte je hned vyhazovat do kontejneru, ale můžete si z nich vyrobit opravdu zajímavé ozdoby do domácnosti.

Lahve od vína nevyhazujte

Pokud v sobě máte kreativní duši a rádi něco sami tvoříte, tak vám k tomu poslouží i lahve od vína. Jejich ladné tvary si přímo říkají o to, abyste je použili na domácí výzdobu do obývacího pokoje, jídelny či chodby.

Díky své šikovnosti získáte levnou ozdobu, která se může stát výrazným prvkem ve vaší domácnosti. Stačí vinné lahve zbavit etikety, umýt a vyleštit a můžete se pustit do díla. Ještě si připravte k ruce akrylové barvy, staré noviny, písek a další drobnosti, kterými budete láhev zdobit.

Vzkaz v láhvi

Objevit na břehu moře vzkaz v láhvi může být docela dobrodružné. Ale protože se to každému nepodaří, tak si takovou zprávu můžete vyrobit sami. Máme tu tedy první nápad na to, jak využít lahve od vína.

Vezměte čistou láhev od vína a na její dno nasypte písem, nejlépe světlý. Pak by bylo dobré mít k dispozici starou knihu nebo noviny se zažloutlými listy.

Vezmete jeden popsaný list, srolujete ho do ruličky, převážete provázkem a dáte do lahve. Na láhev nasadíte korek, který omotáte jutovým motouzem. Dekorace je hotová a můžete si ji postavit třeba na komodu v ložnici.

Láhev ve stylu Halloween

Až přijde podzim a s ním čas Halloweenu, tak je běžné, že si lidé svůj domov zdobí v jeho stylu. K němu patří především oranžová a černá barva. Do oranžového odstínu můžete ladit také vinné lahve.

Připravíte si tři lahve, zbavíte etikety, omyjete a vyleštíte. Pak nejlépe oranžovou, žlutou a bílou barvou ve sprejích vytvoříte na láhvi ombré efekt, kdy jednotlivé barvy v pruzích se překrývají. Do lahví pak lze dát sušené květiny nebo živé větve ze stromů.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz