Jednoduché kuřecí rizoto. Vyzkoušejte tuto rychlovku k obědu

kuřecí rizoto
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Kuřecí rizoto se může stát oblíbeným obědem, který dokážete uvařit během pár minut. Rizoto je opravdu velice jednoduché jídlo, které zvládne i méně zkušený kuchař nebo kuchařka. Základem je dobře uvařit rýži tak, aby nebyla ani moc měkká, ale ani moc tvrdá.

Budete potřebovat:

  • 500 g kuřecího masa
  • 600 g rýže
  • 1 velkou papriku
  • 150 g arašídů
  • Sůl
  • Pepř
  • 100 g hrášku
  • 1 cibuli

Kuřecí rizoto zvládnete během pár minut

Základem je si udělat dobře rýži. Tu musíte vařit vždy podle návodu výrobce. Vaření se liší podle typu, jaký si koupíte. Sáčková rýže se vaří jinak, než klasická rýže z pytlíku. Nezapomeňte dobře osolit vodu, ve které budete rýži vařit.

Během vaření rýže si připravte kuřecí maso na středně velké kostičky, které si orestujete na pánvi a cibulce nakrájené velice nadrobno. Jakmile budete mít maso orestované, tak ho na chvilku přiklopte, aby mělo čas se dodělat.

Do kuřecího masa na pánvičku budete přidávat i nadrobno nakrájenou papriku, arašídy, hrášek, sůl a pepř. Jakmile budete mít maso skoro hotové, tak přidáte všechny tyto suroviny, se kterými maso ještě cca 2 minuty podusíte.

Potom už jen vše smícháte….

Jakmile se dovaří rýže, tak bude stačit do ní vysypat obsah pánve. Nebojte se tam nechat stéct i přebytečný tuk, který se pustí z masa. Ihned po vysypání celou směs pořádně promíchejte. Takto smíchané kuřecí rizoto je připravené k okamžitému servírování.

Pokud si chcete své kuřecí rizoto ještě vylepšit, tak můžete použít nastrouhaný sýr, nejlépe 30 % eidam nebo plísňový sýr, který si předem nastrouháte. Sýrem posypete teplé rizoto na talíři. Sýr se díky teplotě rizota krásně rozpustí.

Rizoto můžete vylepšit také pomocí kečupu. Kečup se může do rizota vmíchat ještě při vaření nebo rovnou až na talíři. Stejnou variantu můžete vyzkoušet také z vepřového masa, které je potřeba dusit o cca 15 minut déle, než je tomu u masa kuřecího.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz