Jak zabránit mlžení brýlí při nošení roušky: Pomůže jednoduchý trik

zamlžené brýle
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Mlžení brýlí od roušky není vůbec nic příjemného. V dnešní době, kdy je nutné používat ochranu úst a nosu častěji než dříve, je tento problém pro lidi, kteří potřebují nosit brýle, velice nepříjemný. Nenechte si znepříjemňovat den a vyzkoušejte několik rad, jak nemít zamlžené brýle.

Jednoduchý trik s výběrem správné roušky

Pokud potřebujete eliminovat mlžení brýlí s rouškou na obličeji, tak může pomoci už pouhý výběr její správné velikosti. Rouška by totiž měla jak ze zdravotních, tak i z praktických důvodů přesně obepínat váš nos a tvář.

Vybírejte si spíš takové modely roušek, co mají sponu na nos, která přitlačuje horní část roušky k nosu. Právě nepřilnavá horní část roušky totiž většinou může za ono nepříjemné mlžení brýlí, protože teplý vydechovaný vzduch jde přímo na brýle.

Pokud si tedy vyberete správnou velikost roušky, tak aby přilnula dokonale k obličeji, eliminujete proud vzduchu, který prochází přímo na sklíčka brýlí. Díky rychlé změně teploty se jinak kvůli tomuto teplému proudu začínají sklíčka mlžit.

Jestliže nemůžete sehnat vhodnou roušku v obchodě a rozhodnete si ji ušít doma, tak můžete využít vázací drát, který použijete do horního lemu roušky. Ten si poté vytvarujete podle své potřeby.

Pomůže i gel nebo sprej proti zamlžování brýlí

Proti mlžení brýlí s rouškou na tváři můžete bojovat i pomocí gelu nebo spreje proti zamlžování sklíček, který si můžete koupit v oční optice nebo v některé z drogérií.

Aplikace je velice jednoduchá. Sklíčka se snažte před nanesením pořádně očistit. Potom naneste gel nebo sprej, který rozetřete pomocí hadříku, kterým si běžně leštíte svoje brýle.

Proti mlžení brýlí od roušky můžete použít i běžné domácí prostředky

Pokud nechcete do problému mlžení brýlí v roušce investovat peníze za speciální sprej proti mlžení, tak můžete použít i suroviny, které najdete téměř v každé domácnosti. Takovou surovinou je například gel na holení, který nanesete na sklíčka brýlí z obou stran a vyleštíte hadříkem na brýle.

Dalším běžným prostředkem, který můžete použít a má ho doma úplně každý, je obyčejné mýdlo. Nanesením mýdla na obě strany brýlí můžete zabránit nepříjemnému mlžení sklíček. Mýdlo nanesete v malé vrstvě na obě strany sklíčka a opět rozetřete hadříkem.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz