Jak využít vodu ze sušičky. V domácnosti ji ještě dobře využijete

voda ze sušičky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Napadlo vás vůbec, že by mohla mít voda ze sušičky své další využití v domácnosti? Voda ze sušičky tak nemusí končit hned v odpadu. Při sušení prádla můžete zachytit klidně i litr vody v zásobníku, proto pokud nemáte sušičku napojenou přímo na odpad, můžete vodu ze sušičky využít k dalším zajímavým účelům.

Jak využít vodu ze sušičky?

Voda ze sušičky je prakticky čistá a navoněná od pracích prášků. Rozhodně je potřeba říct, že není vhodná na pití nebo vaření. Vždy ji užívejte jen jako užitkovou vodu.

Tato voda se dá perfektně využít při vytírání podlahy. Pokud si to dobře načasujete, tak ji můžete vytáhnout ze zásobníku ještě teplou.

Teplou vodu ze sušičky bude stačit smíchat s běžným čisticím prostředkem, který využíváte na podlahy, a můžete začít vytírat. Ušetříte tak náklady za kohoutkovou vodu, kterou k vytírání podlah běžně využíváte.

Voda ze sušičky má však mnohem širší využití

Voda ze sušičky se dá využívat i jinak než jen na vytírání podlah, a to například jako zálivka na květiny. Takové orchideje vodu ze sušičky přímo milují.

Dalším smysluplným využitím vody ze sušičky je pak na odmáčení připálených hrnců. Tam většinou stejně lijete vodu z kohoutku, kterou pak následně vylijete.

Voda se dá využívat i ke splachování záchodu, kdy můžete ušetřit. V tomto případě je ideální mít u záchodu přistavený kanystr, kde budete vodu ze sušičky skladovat a v případě potřeby ji pak využijete ke spláchnutí.

Další využití této užitkové vody

Ideálním využitím vody ze sušičky je použití na praní prádla. Pokud často perete v ruce nebo potřebujete nechat některé prádlo odmočit, tak je tato voda ideální.

Využívat ji můžete i při mytí bot nebo čehokoliv v domácnosti, například na parapety, skříně nebo kuchyňskou linku. Tato voda je ideální i do žehličky, kdy ji budete používat k napařování.

Tady je však dobré vodu ze sušičky přelít přes plátno, aby neobsahovala drobné chloupky z prádla.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz