Jak se doma zbavit mravenců. Jde to jednoduše i bez chemie

mravenci v kuchyni
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud se potřebujete doma zbavit mravenců, protože máte například mravence v kuchyni, tak vyzkoušejte naše jednoduché postupy, které mravence rychle zahubí nebo odpudí. Když si vyrobíte například vlastní past na mravence, dokážete se zbavit mravenců i bez chemie.

Chemická past na mravence

Jednoduše se můžete zbavit mravenců pomocí pasti, kterou mravenci prolezou a do pár minut zahynou. Takovou past koupíte v každé běžné drogerii.

Po otevření budete muset udělat díru na vstup a výlez mravenců do a z pasti. Past obsahuje látku, která mravence zahubí. Někdy se dokonce podaří, že mravenec po průlezu pastí vleze do skrýše za dalšími mravenci, které tím taktéž zahubí.

Tuto past je potřeba dávat na místa častého výskytu mravenců nebo do jejich cestiček.

Jak se zbavit mravenců bez chemie?

Jestliže zrovna nechcete utrácet nebo nechcete používat při hubení mravenců chemii, tak si můžete vytvořit vlastní domácí past na mravence. Existují však i další řešení.

Hubení mravenců bez chemie

Mravenci se většinou do domu stěhují z venkovních prostor. Proto postačí kolem domu udělat tlustější hranici pomocí křídy, která se používá na tabuli. Křída totiž obsahuje uhličitan vápenatý, který mravenci nesnáší.

Asi nejšetrnější způsob, jak se zbavit mravenců v domácnosti, je použití mouky. Do míst, kde se mravenci vyskytují, nasypte mouku. Ta se stane pro ně nepřekonatelnou hranicí.

Mravenci a citron

Šetrně k přírodě i svému okolí se můžete mravence doma zlikvidovat také pomocí citronu. Citron mravenci nesnáší, vymačkanou citronovou šťávu tedy naplňte do rozprašovače a postříkejte s ní otvory, kudy mravenci do vašeho domu nebo bytu chodí.

Pokud se potřebujete zbavit mravenců v kuchyni, tak postříkejte místa, kde se mravenci většinou vyskytují. Bývá to často oblast kuchyňské linky nebo okolo odpadkového koše.

Domácí past na mravence

Jednoduchou variantou mravenčí pasti je kupříkladu uříznutý spodek PET lahve, který naplníte sladkou sodovkou. Mravenci polezou na sladké a jakmile překonají hranu PET lahve, tak většinou spadnou do limonády, odkud se už nedostanou.

Další možností je do místa častého výskytu položit lepicí pásku lepivou stranou nahoru. Jakmile mravenci dolezou na lepicí pásku, tak se přilepí a nebudou moci pokračovat dál ve svých cestách. Pásku potom s nachytanými mravenci jednoduše vyhodíte.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz