Jak vyrobit dřevník svépomocí. Zvládnete to už za pár korun

velky drevnik
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Vyrobit si dřevník nemusí dát tak velkou dřinu, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud chcete skladovat své dřevo správně, tak rozhodně potřebujete dostatečně velký dřevník, který bude řádně zakrytý a zabezpečený před deštěm. Pojďme se tedy podívat na to, jak vyrobit dřevník svépomocí.

Výroba dřevníku

Dostatečně velký dřevník by měl mít hlavně dobře vyřešenou ochranu proti dešti. Nemusí být úplně vodotěsný, ale ideálně zbavený možnosti protečení přímo na dřevo. Dřevník musí být vzdušný a pevný, aby vám dřevo nezačalo vlhkostí plesnivět.

Nezapomínejte na správnou podstavu. Nikdy nedávejte dřevo přímo na zem, protože by vám pravděpodobně začalo okamžitě plesnivět. Jako dobrá podstava pod dřevo se nabízí starší dřevěná paleta, na kterou budete dřevo skládat.

Dřevěný dřevník

Na dřevník, který si budete vyrábět svépomocí doma, můžete použít jakákoliv stará prkna, ze kterých zboucháte velký přístřešek. Využití starých prken vám ušetříte nemalé náklady.

Myslete hlavně na to, že i sebelíp naskládané dřevo se bude postupně při vysoušení hýbat a může se stát to, že se vám dřevo opře do jedné ze stěn přístřešku. Dřevník proto musí být opravdu pevný, aby nedošlo k jeho poškození a rozbití vlivem velké váhy padajícího dřeva.

K vyztužení se hodí skvěle i palety. Čím více svůj dřevěný dřevník z palet či prken vyztužíte, tak tím to bude rozhodně lepší a hlavně i bezpečnější pro okolí.

Dřevník z kari sítě

Pokud chcete mít hotovo již během půl hodiny, tak vám k výrobě takového jednoduchého dřevníku postačí kari sítě, které se používají při betonáži. Kari sítě poté svážete pomocí armovacího drátu – vždy celé jedno oko přes sebe. Potom za pomoci dvou lidí sítě ohnete do kulatého stavu.

Na další straně, kde se vám dvě sítě potkají, je přeložíte zase o jedno oko a znovu svážete pomocí armovacího drátu. Drát, kterým budete kari sítě k sobě svazovat, pořádně dotahujte, aby nedošlo k jeho povolení.

V případě, že chcete mít stoprocentní jistotu, tak můžete sítě v pár místech pojistit pomocí svářečky. Vždy si také dávejte velký pozor při manipulaci se sítěmi, protože hodně pruží a může lehce dojíte ke zranění končetin nebo očí.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz