Pokládka kari sítí je jednoduchá. Ušetřete za profesionální pracovníky

kari site
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Stavba domu a pokládka kari sítí jde ruku v ruce. Pokud se pustíte do stavby domu svépomocí, tak se této práci jistě nevyhnete. Kari sítě mají v betonu velmi důležitou funkci a to je vyztužení na tah a prolamování základové desky. Tuto činnost nesmíte podceňovat a aby měla každá síť v základové desce smysl, tak je potřeba ji kvalitně položit.

Pokládka kari sítí musí být vždy na podložky

Každá pokládka kari sítí musí probíhat na správné distanční podložky. Nesmíte je nikdy položit přímo na zhutněný podklad, protože by nedošlo ke správnému zatečení betonu pod kari sítě.

Jestliže nechcete utrácet za distanční kovové nebo plastové podložky, tak si můžete pomoci kameny nebo betonem.

Ideální jsou v tomto případě staré dlažební kostky nebo chodníková dlažba. Dobré je, pokud si seženete podložky, které jsou všechny stejně vysoké. Potom dosáhnete stejného podložení a položíte kari sítě do jedné roviny.

Pokládka kari sítí musí být pevná

Jelikož budete potřebovat po kari sítích chodit při vylévání a vyrovnávání betonu, tak musí být kari sítě opravdu pevně podložené. Proto se nebojte kari sítě podložit v několika místech. Jestli máte kari sítě dobře podložené zjistíte tak, že se po nich dá chodit bez zbytečného prohýbání.

Při pokládání sítí narazíte jistě na překážky, jako jsou například roury kanalizace, vodovodní přípojky nebo chráničky přívodu elektřiny do domu. Nebojte se kari síť v tomto místě prostřihnout tak, aby tam trubka prolezla.

Sítě musíte překládat a kvalitně svázat

Pokládka kari sítí není jen o pokládání, jde tu i o správné přeložení. Kari sítě na sebe musí pěkně navazovat a každou síť musíte přeložit minimálně o 3 oka. Každá kari síť musí být na druhou síť přeložena a to ve všech směrech.

Kari sítě musíte dokonale svázat. Ke svazování se používá vázací drát, pomocí kterého kari sítě ručně zadrátujete. Pokud si chcete ušetřit práci, tak se podívejte do půjčovny nářadí po aku vazači armatur, který dokáže udělat klidně 300 spojů za hodinu.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz