Jak vyměnit sprchovou hadici. Podívejte na jednoduchý návod

sprchovou hadici
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Potřebujete doma vyměnit sprchovou hadici nebo hlavici? Tento úkon zvládnete i bez instalatéra a v případě zručnosti se šikovností to zvládnete dokonce i ve velmi krátkém čase. Vše, co k tomu budete potřebovat, většinou najdete v každé domácnosti.

Výměna sprchové hadice a hlavice

Správně vyměnit sprchovou hadici a hlavici zvládnete pomocí kleští, které použijete k odtažení staré hadice z baterie. Kleště umístíte na matku hadice přímo pod výpustí baterie a začnete točit v protisměru hodinových ručiček. Většinou stačí kleštěmi hadici jen trochu povolit a potom už to jde samo.

Zbytek došroubujete už jednoduše ručně. Pozor si dávejte na gumové těsnění, které vám z hadice většinou vypadne. Mohlo by se stát, že vám těsnění zbytečně zapadne do odpadu.

Při koupi nové sprchové hadice budete mít v balení k dispozici nové těsnění, takže to staré můžete klidně bez obav vyhodit.

Vybírejte vždy kvalitní sprchové hadice

Při výběru sprchové hadice se potkáte s nabídkou několika druhů. Nejlepší sprchová hadice, kterou můžete koupit, je kovová hadice, která je dostatečně chráněna před poškozením zvenčí, ale také před překroucením a následným roztržením hadice.

Novou hadici tedy i s vloženým novým těsněním přimontujete zpátky k baterii. Prvně si ručně chytněte závit a teprve potom si vezměte do ruky kleště na dotažení. Přitahujte jen velmi jemně, aby nedošlo k poškození. O správné utěsnění se postará právě gumové těsnění.

Už jen přehodit sprchovou hlavici

Sprchovou hlavici můžete jednoduše odšroubovat ze staré hadice podobně, jak při sundávání hadice z baterie. Hlavici chytnete do jedné ruky a pomocí kleští odmontujete hadici. Stejně jako u baterie i tady na vás bude čekat gumové těsnění.

Na novou hadici vložte zase i nové těsnění. Tady vás však může čekat ještě jedna gumová vložka s malou dírkou, která je v poslední době stále více oblíbenější. Ta má za úkol zpomalit průtok vody a úsporu spotřebované vody. Nasadíte tedy na hadici těsnění, spořič a přitáhnete do závitu sprchové hlavice.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz