Jak vydezinfikovat telefon: Dezinfekce mobilu vlhkou i suchou cestou

vydezinfikování telefonu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jak vydezinfikovat telefon, abyste jej udrželi v čistotě? V dnešní době by dezinfekce telefonu měla patřit k časté rutině, protože právě na displeji mobilu se schovává hodně bakterií a virů. Některé studie dokazuji, že bakterií na displeji telefonu může být víc než na záchodovém prkénku. K dezinfekci mobilu poté postačí použít běžná domácí čistidla.

Dezinfekce telefonu se nemusíte bát

Někdo by se mohl dezinfekce telefonu zbytečně bát z důvodu, že by ho mohl poškodit. Vydezinfikovat mobilní telefon můžete pomocí vlhčených ubrousků, které obsahují alkohol. Právě alkohol se postará o bakterie a viry, které na telefonu můžete mít.

Telefon by se neměl zbytečně namáčet, pokud však použijete vlhčený ubrousek nebo navlhčenou hadru v nějakém běžném čističi, tak mu rozhodně neuškodíte. Ideální je používat také ochranné sklíčko na displeji, které může displej ochránit proti poškození.

Jak správně vydezinfikovat telefon?

Pokud chcete provést správnou dezinfekci mobilu, tak nesmíte vynechat jediné povrchové místo telefonu. Pokud ho nosíte ještě v silikonovém obalu, tak telefon během dezinfekce z obalu vytáhněte. Nezapomeňte pak ani na dezinfekci samotného silikonového obalu.

Pro správné čištění mobilního telefonu a zabití všech bakterií či virů můžete použít také bylinný lihový roztok, který možná máte v lékárničce. Postačí jen malé množství roztoku, které si nanesete na vatový tampon nebo hadřík.

Tímto namočeným tamponem nebo hadříkem poté očistíte mobilní telefon. Díky obsahu alkoholu perfektně funguje k dezinfekci telefonu, ale také rychle schne a nezanechává zbytečné mapy na displeji telefonu.

Dezinfekce mobilu pomocí UV záření

Dezinfekce mobilu je možná také i suchou cestu. Pokud chcete pravidelně dezinfikovat nejen telefon, ale například i klíče a věci běžné denní potřeby, tak si můžete pořídit domácí UV sterilizátor.

Prodávají se sterilizátory, které jsou velké tak akorát na mobilní telefon. Můžete je pak použít i na sterilizaci klíčů nebo jiných menších přístrojů. Tento sterilizátor je mnohem šetrnější pro elektroniku než čistění jakýmkoliv roztokem a hlavně je mnohem rychlejší.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz