Jak vyčistit troubu. Už za 3 minuty, bez chemie i drhnutí

vycistit troubu
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Čištění trouby je činnost, kterou většina lidí s oblibou zrovna dvakrát nedělá. Každý jistě chceme zářící, čistou troubu, ale samotný proces už tak populární není. Co kdybychom vám ukázali metodu, jak vše zvládnout rychle, efektivně a bez použití agresivní chemie?

Přírodní prostředky versus chemie

Mnoho z nás si v domácnosti drží arzenál chemických čisticích prostředků pro různé účely. Ale proč platit za produkty plné agresivně chemie, když přírodní ingredience fungují v konečném důsledku stejně dobře, jsou bezpečné pro nás i pro životní prostředí?

Chemická čistidla mohou být efektivní, ale jejich složení může obsahovat silné chemikálie. Ty mohou například dráždit dýchací cesty a jsou ekologicky nevhodné.

Jak vyčistit troubu?

Možná si říkáte, že čištění trouby bez chemických čistidel je nemožné, ale pravda je, že potřebujete jen dva běžně dostupné přírodní produkty – sůl a jedlou sodu.

Jejich kombinace má silný účinek na odstranění mastnoty a zapečených zbytků z trouby. Proces čištění je jednoduchý a rychlý. Stačí smíchat lžíci soli, lžíci jedlé sody a dvě lžíce vody, dokud nezískáte pastu podobnou kaši.

Poté odstraňte rošty z trouby a naneste pastu na její vnitřní povrch. Následně uzavřete troubu a nechte směs přes noc vyschnout.

Překvapivý výsledek ráno

Když se ráno probudíte, budete ohromeni, jak snadno jde mastnota a zapečené zbytky z vnitřku trouby odstranit. Stačí položit na vysušenou směs papírové utěrky, které namočíte v teplé vodě.

Po chvilce směs povolí a můžete ji snadno odstranit pomocí gumové stěrky. Vyčistěný povrch trouby bude vypadat skoro jako nový a zabere vám to zhruba 3 minuty v závislosti na objemu trouby. Na konečnou dezinfekci otřete ještě vnitřek trouby směsí octa a vody.

Tímto přírodním postupem lze rychle a účinně vyčistit troubu bez použití silných chemikálií. Navíc ušetříte čas i peníze, aniž byste museli troubu tvrdě drhnout.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz