Jak vyčistit sklo krbu. Vyzkoušejte jednoduchý a levný trik

špinavé krbové sklo
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Krb je nejen zdrojem tepla, ale také útulným prvkem domova. Abychom si mohli užívat pohledu na hořící oheň, je důležité udržovat sklo krbu čisté. Časem se na něm totiž mohou usazovat saze a popel, které způsobují matný povrch.

Jak vyčistit sklo krbu?

V dnešním článku se podělíme o jednoduchý a vlastně i velmi levný trik s popelem, který vám pomůže udržet sklo krbu čisté a průhledné.

K čištění krbu si připravte noviny nebo papírové ubrousky, popel z krbu, vodu, gumičky nebo rukavice na mytí nádobí a mikrovláknový hadřík či papírové utěrky.

Čištění skla krbu

Nejprve zkontrolujte, zda je krb zcela vychladlý. Nikdy nečistěte sklo krbu, pokud je horké nebo teplé na dotek. Odstraňte popel z krbu a položte jej na noviny nebo papírové ubrousky. Můžete také použít popel, který jste dříve odstranil z krbu, pokud je suchý a čistý.

Vezměte další kus novin nebo papírový ubrousek a navlhčete jej vodou. Nechte jej vlhký, ale ne příliš mokrý, aby nedocházelo k rozpadu papíru.

Poté ponořte navlhčený papír do popela a zajistěte, že je na něm dostatečně popela. Popel by měl fungovat jako jemný abrazivní materiál, který pomůže odstranit saze a nečistoty ze skla.

Použijte navlhčený papír s popelem k otírání skla krbu. Nechte popel pracovat na sazích a nečistotách. Pokud je potřeba, přidejte více popela na papír a pokračujte v čištění, dokud nebudete spokojeni s výsledkem.

Dočištění na závěr

Až budete mít pocit, že je sklo dostatečně čisté, vezměte čistý vlhký hadřík nebo papírový ubrousek a setřete zbytky popela ze skla. Tímto způsobem odstraníte veškeré zbytky popela a vytvoříte lesklý a průhledný povrch.

Posléze vezměte mikrovláknový hadřík nebo čistý suchý papírový ubrousek a vyleštěte sklo krbu, abyste zajistili dokonalý a bezvadný vzhled. Tímto krokem odstraníte případné zbytky vlhkosti nebo stopové saze, které by mohly zůstat na skle.

Nakonec se zbavte použitých novin, papírových ubrousků a popela. Vždy dbejte na bezpečnost a zkontrolujte, zda je vše zcela suché a nehořlavé, než to zahodíte do odpadkového koše.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz