Jak vyčistit připálenou žehličku. Pomocí jednoduchého triku bude jako nová

zehlicka
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chcete vyčistit žehličku, kterou se vám podařilo připálit? Čas od času se to prostě může stát každému, ale není hned potřeba kvůli tomu žehličku vyhazovat a kupovat novou. A jak vyčistit připálenou žehličku? Většinou ji vyčistíte pomocí přípravků, které máte běžně doma. Vyzkoušet můžete například jednoduchý trik se zubní pastou.

Vyčistit žehličku můžete pomocí zubní pasty

Jednoduše můžete vyčistit žehličku pomocí zubní pasty, která je perfektním jemným čistidlem. Zubní pastu můžete na plochu žehličky aplikovat pomocí starého zubního kartáčku nebo třeba i pomocí hadříku. Kartáčkem nebo hadříkem po připáleném místě můžete jemně kroužit.

Pokud by to nepomohlo, tak tento postup několikrát opakujte. Pokud bude připálenina pořád držet, tak můžete zkusit koupit brusnou pastu, která se používá na vyleštění starého laku auta.

Brusná pasta obsahuje jemné pevné částičky, které pomocí tření hadrem mohou odstranit připáleninu z plochy žehličky.

Další způsob, jak vyčistit připálenou žehličku

Pokud vám zubní pasta nepomohla, tak další možností je použít kuchyňskou sůl, kterou můžete připálenou žehličku také vyčistit. Postačí k tomu žehličku dostatečně rozpálit a potom můžete začít pomocí hadříku a soli jemně po ploše žehličky přejíždět.

Tady si však musíte dávat pozor hned ze dvou důvodů. Jednak bude žehlička tak rozpálená, že může jednoduše dojít k popálení, ale také si můžete jednoduše zničit povrch žehličky. Proto nikdy nesmíte moc tlačit, aby plocha žehličky nezůstala poškrábaná.

Žehličku je také potřeba někdy zbavit vodního kamene

Pokud používáte žehličku, do které se kvůli páře nalévá voda, tak ji budete muset také čas od času vyčistit od vodního kamene. Je na to několik postupů.

Asi vůbec ten nejjednodušší způsob je do žehličky rovnou lít destilovanou vodu, která vám žehličku vodním kamenem nezanese.

Pokud však používáte obyčejnou kohoutkovou vodu, tak ji můžete čas od času smíchat s octem a nalít do žehličky. Tam ji necháte chvilku odstát a potom žehličku zahřejete a budete mačkat funkci tvoření páry, aby se voda s octem dostala i do trysek.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz