Jak vyčistit olejovou skvrnu z betonu. Odstraňte olejovou skvrnu ze zámkové dlažby nebo betonu podle návodu

olejova skvrna na betonu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Máte olejovou skvrnu na betonu nebo jste objevili olejové skvrny na dlažbě a nevíte si s tím rady? Není třeba propadat panice, protože odstranit olejovou skvrnu z betonu nebo dlažby je možné. Vše záleží na rychlém a včasném zásahu. Pojďme si tedy říct, jak vyčistit olejovou skvrnu ze zámkové dlažby nebo třeba betonu.

Olejová skvrna na betonu či dlažbě

Vyčistit olejovou skvrnu je potřeba co nejdříve. Ideální je začít s odstraňováním olejové skvrny ihned po tom, co ji objevíte. Pokud ještě k tomu třeba navíc na dlažbě nebo betonu stojí olej, tak je potřeba ho prvně zlikvidovat.

K odstranění oleje ze zámkové dlažby nebo betonu jsou ideální piliny, které nasypete přímo na olejovou skvrnu. Ty totiž dokážou olej na sebe navázat a nasát. Díky tomu zabráníte zbytečnému rozšiřování skvrny. Po chvilce, co piliny natáhnou olej na sebe, je bude stačit zamést.

Jak odstranit olejovou skvrnu z betonu?

Odstranit olejovou skvrnu z betonu jde vcelku jednoduše, postačí k tomu koupit speciální chemický roztok, který je na tyto skvrny vyráběný. Chemický přípravek na olejové skvrny poptejte ve spreji ve svém hobby marketu.

Tento přípravek poté nastříkáte na olejovou skvrnu a necháte cca 10 minut působit. Po 10 minutách je ideální použít vysokotlaký čistič, pomocí kterého uvedete beton nebo zámkovou dlažbu do původního stavu.

Pokud máte tu možnost, tak je ideální použít vysokotlaký čistič, který pracuje i s teplou vodou, protože teplá voda mnohonásobně zvyšuje účinek.

Odstranit olejovou skvrnu jde někdy i ručně

Pokud nemáte dostatečné vybavení nebo nechcete investovat do chemického přípravku k odstraňování oleje z betonu nebo zámkové dlažby, tak to můžete vyzkoušet i ručně. Základem je zbavit se mastnoty.

Proto je dobré použít kartáč, teplou vodu a minimálně saponát na nádobí, který vám s mastnotou může pomoci. Postup bude také jednoduchý, neředěný saponát naneste na olejovou skvrnu a přidejte jen trošičku vody. Pomocí kartáče saponát co nejvíce rozprostřete po skvrně a nechte působit.

Pak už jen pomocí kartáče a vody se snažte flek vyčistit. Během čištění je dobré si několikrát vyměnit vodu. Použít můžete i aceton, který bude mít také odmašťovací funkci.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz