Jak vyčistit mobil. Dávejte si pozor, co k čištění telefonu použijete

pročistit mobil
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Čištění telefonu je důležité hlavně proto, aby nebyl plný prachu a bakterií, které si na něm denně z venku doneseme. Vyčistit mobil od prachu a jiných nečistot je v podstatě jednoduché, jen si musíte dávat pozor, co a hlavně jak k čištění mobilu použít.

Jak vyčistit mobil od prachu?

Pokud chcete vyčistit mobil, tak je potřeba ho zbavit nejprve všech obalů a krytů. Před čištěním telefonu ho prvně vypněte a teprve potom začněte s jeho rozebíráním. Všechny oddělané části telefonu a krytu si můžete dovolit pročistit mokrou cestou pomocí vlhčených ubrousků.

U samotného mobilního telefonu je už potřeba s vlhkostí operovat více opatrně. Můžete klidně vlhčený ubrousek použít na venkovní strany telefonu i na displej. Uvnitř mobilního telefonu a baterie je však lepší jít suchou cestou čištění.

Pročistit mobil můžete i vzduchem

Jestliže máte mobilní telefon jen zaprášený, tak k jeho vyčištění perfektně poslouží kompresor nebo stlačený vzduch v lahvi. Silný proud vzduchu dokáže totiž vyhnat prachové částičky i z těch největších zákoutí.

V případě, že nemáte přístup ke kompresoru nebo stlačenému vzduchu v lahvi, tak můžete použít i pumpičku, kdy vám bude druhá osoba asistovat a vy pumpičku namíříte na místo, které chcete vyčistit.

UV záření na bakterie

Pokud vás netrápí ani tolik prach, ale pouze ulpěné bakterie na mobilu, můžete pro tuto formu čištění telefonu vyzkoušet i UV čističe, kdy mobilní telefon vyčistíte od bakterií a mikrobů suchou cestou pomocí UV záření.

Prodávají se i speciální čističky na bakterie na mobilní telefony nebo třeba klíče od domu, které mohou být stejně jako telefon plné bakterií.

Na co si dát při čištění pozor?

Pozor si musíte rozhodně dát na saponáty a vlhkost. Snažte se telefon vždy čistit tak, aby nenavlhnul jeho vnitřek. Vlhkost totiž telefonu škodí.

Jestliže se vám podaří telefon namočit nebo se jiným způsobem dostane k vodě, tak je potřeba ho okamžitě vypnout a nechat vyschnout.

Dobré je telefon v takovémto krizovém případě i zasypat rýží, která dokáže na sebe vlhkost natáhnout a sušení mobilu je pak mnohem rychlejší.

Zdroj informací: Napady-navody.cz, autorský článek

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz