Jak vyčistit míchačku od betonu. Udělejte to chytře a ušetřete si práci

vycistit michacku
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Někdy se stane, že je potřeba vyčistit míchačku od tvrdého betonu. Může k tomu dojít omylem, kdy se na beton v míchačce zapomene nebo také špatným mytím a vytvořeným nánosem betonu po několika betonážích. Pokud máte větší nános betonu v míchačce, tak rozhodně nevěste hlavu.

Jak vyčistit míchačku od betonu?

Pokud chcete vyčistit míchačku opatrnější cestou, tak můžete použít brusku na beton a vnitřek bubnu v podstatě po částech vybrousit, dokud se betonu kompletně nezbavíte.

Není však potřeba se betonu zbavit ze 100 procent. I při běžném používání se sem tam kousek betonu uvolní a míchačka se tak při běžném provozu bude čistit.

V případě, že budete čistit míchačku z venku, tak tam vám zbývá opravdu jen beton vybrousit nebo zkusit použít vysokotlaký čistič se speciálním nástavcem. Pokud však beton vytvořil tenkou vrstvu po větší ploše, vysokotlaký čistič si s ní většinou neporadí.

Udělejte to chytřeji a téměř bez práce

Velmi jednoduše můžete vyčistit míchačku betonu tzv. mechanickou cestou a bude to téměř bez práce. Seženete si jen kyblík o objemu zhruba 10 litrů a nasypete do něj kamínky. Kyblík s kamínky vysypete do míchačky a míchačku spustíte běžným způsobem.

Takto necháte míchačku točit třeba hodinu. Díky točení míchačky se budou kamínky v míchačce převalovat a budou postupně odbouchávat tvrdý beton.

Pokud máte v míchačce větší kus, můžete klidně použít i majzlík a kladívko a větší kus uvolnit pomocí odbouchání kladívkem. Tady je však potřeba si dávat pozor na to, aby nedošlo k poškození bubnu míchačky.

Po betonáži nezapomínejte na důkladné mytí

Nejvíce si ušetříte práci důkladným mytím. Jestliže se chcete tedy čištění míchačky od betonu úplně vyhnout, tak je nejlepší ihned po betonáži kompletně vyčistit míchačku pomocí vody.

Pokud se stane, že potřebujete betonáž na nějakou dobu přerušit, tak není nic jednoduššího, než míchačku vyprázdnit od betonu a do vnitřního prostoru bubnu nalít vodu, která zabrání tvrdnutí betonu a zároveň pěkně propláchne buben míchačky.

Míchačku betonu se skutečně vyplatí po betonáži kompletně umýt, protože při větších nánosech betonu v bubnu si budete snižovat jeho objem a míchačka tím navíc i trpí, protože buben už nebude tak vyvážený.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz