Jak usadit dřez do kuchyňské linky svépomocí. Ušetřete za instalatéra

usadit dřez
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Usadit dřez do kuchyňské linky zvládnete i bez instalatéra za předpokladu, že se jedná o dřevotřískovou nebo dřevěnou kuchyňskou linku. Pokud však máte kuchyňskou linku z kamene, tak tady už opravdu bude muset zasáhnout odborník. Pojďme si říct, jak dřez usadit.

Usadit dřez do dřevotřískové linky je snadné

Před tím, než se rozhodnete usadit dřez, tak si musíte hodně dobře rozmyslet, kde bude. Většinou už je to však dané vývodem vody a odpadu, na který budete dřez v kuchyňské lince napojovat. S odpadem si však dokážete většinou poradit a přizpůsobit si ho podle místa usazení dřezu.

Pokud se však jedná o přívod vody, tak tam už je většinou lepší se držet jasně daných rozvodů, protože přepojovat vodu na jiné místo už není tak jednoduché.

V případě, že nebude jiná možnost, tak pořád ještě můžete použít různě dlouhé tlakové pancéřové hadice, pomocí kterých si můžete vodu přivést do místa, kam potřebujete.

Je však dobré studenou vodu zaizolovat, aby nedocházelo ke zbytečné kondenzaci vody, která by kapala někde ze zadní strany kuchyňské linky.

Jak usadit dřez?

Až se rozhodnete finálně usadit dřez, tak si musíte změřit jeho tvar a obvod u jeho horní hrany. Tento tvar si potom musíte načrtnout na kuchyňskou linku a vyřezat ho.

Každý dřez je opatřen krajem, který zakryje případnou nepřesnost řezu. Nemusíte se tedy tolik trápit se vzhledem řezu.

Jakmile si tvar načrtnete na kuchyňskou linku, tak si uprostřed vyvrtáte díru, přes kterou potom začnete vyřezávat přímočarou pilou. Je lepší se držet u vnitřní strany načrtnuté díry a případné nerovnosti potom raději dobrousit.

Teď už stačí jen usadit a připojit na odpad

Dřez usaďte do vyřezané díry a zkontrolujte, zda je vše v pořádku a dřez pěkně dosedne. Pokud je vše v pořádku, tak si nachystejte silikon.

Silikonem pomažte dosedovou stranu na kuchyňskou linku a pořádně tam dřez přitlačte. Silikon vám trochu vyjede i mimo, ten už jen pěkně zahladíte a máte hotovo.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz