Jak správně skladovat benzín. Udržte ho déle použitelný

skladovani benzinu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Chystáte se skladovat benzín po delší dobu? I když to možná spousta lidí neví, tak i benzín má svou životnost a rozhodně není dobré ho skladovat zase příliš dlouho, protože dochází k odpařování těkavých látek. Když už se rozhodnete benzín skladovat, tak je potřeba dodržet několik zásad.

Skladovat benzín musíte ve vhodné nádobě

Pokud chcete uskladnit benzín, tak je potřeba ho uchovávat ve vhodné nádobě. To znamená koupit si kvalitní kanystr, který je neprůhledný a dobře těsní.

Plastové kanystry mají většinou pod víčkem i těsnící gumu. Z hlediska doby skladování jsou však zcela určitě lepší plechové kanystry.

V případě, že budete chtít skladovat větší množství benzínu, tak můžete použít i barel, který je plechový a speciálně určený ke skladování pohonných hmot.

Pozor si dávejte i na místo, kde benzín skladujete. Ideální je benzín skladovat při teplotách do dvaceti stupňů a vyhýbat se mrazu.

Skladujte primárně kvalitní benzín

Pokud víte předem, že budete skladovat benzín po delší dobu, tak je určitě dobré pouvažovat o pořízení více oktanového benzínu. Tento benzín je k dispozici na některých čerpacích stanicích a většinou je lepší kvality.

Skladování benzínu se týká i sekaček. Právě v sekačkách a pilách většinou zůstane benzín, který je tam klidně celou zimu. Pak si můžete všimnout, že stroj další sezónu špatně startuje.

Co dělat v případě, že benzín zůstane?

Už je tedy jasné, že benzín je vhodné uskladnit v neprůhledné nádobě, která je uzavíratelná. Pokud se však stane, že v autě, sekačce nebo jiném spalovacím stroji benzín přeci jen zůstane, tak je důležité, kolik ho tam je.

Zpravidla platí, že pokud je starého benzínu v nádrži cca polovina, tak bude stačit nádrž dotankovat do plné nádrže, aby se starší benzín promíchal s novějším.

Pokud tedy máte ve vašem autě starý benzín, tak je vhodné auto nepoužívat, dojít pěšky na pumpu, natankovat benzín do kanystru a následně obsah kanystru nalít do nádrže vašeho auta. Tímto postupem dojde k promíchání starého a nového benzínu.

Pokud však budete stroje zazimovávat příště, tak je určitě lepší benzín z nádržek vylít ven a rovnou tam pak nalít v nové sezóně čerstvé palivo.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz