Jak skladovat cukroví, aby dlouho vydrželo. Ledničce se raději vyhněte

skladovani cukrovi
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Při skladování cukroví po delší dobu je důležité vybrat vhodné prostory pro uskladnění. Umístění v klasické ledničce není pro dlouhodobé skladování vůbec ideální. Při delším skladování cukroví v ledničce totiž může dojít ke zkažení chuti, kdy během konzumace cukroví ucítíte klasický zápach ledničky.

Kde skladovat cukroví?

Cukroví je potřeba správně skladovat na temném a vlhkém místě, kde je dostatečný chlad. Ideální prostor pro skladování cukroví je tak například dobře udělaný kvalitní sklep. Ve sklepě se drží přirozená vlhkost, a tak u cukroví nedochází k jeho vysoušení.

Musíte si hlídat hlavně teplotu. Cukroví nepotřebuje teplotu lednice, kde se teplota pohybuje okolo 5 stupňů. Cukroví můžete uchovávat klidně při teplotě okolo 15 stupňů, kde vám vydrží okolo jednoho měsíce.

Vždy záleží i na typu cukroví. U dortů je skladovací doba mnohem kratší, než je tomu u sušších druhů cukroví.

Skladování cukroví – co mu škodí?

Pokud si pečete domácí cukroví například na svatbu nebo rodinnou oslavu, tak ho nikdy nevystavujte vysokým teplotám například na balkoně nebo v jiných prostorech, kde přímo svítí slunce. Většina cukroví se díky vysoké teplotě na slunci může roztékat.

Skladovat cukroví na kratší dobu můžete i v ledničce, ale rozhodně si musíte dávat pozor, co zrovna v ledničce je. Pokud tam budete mít něco hodně aromatického, například uvařenou česnekovou polévku nebo jakékoliv jídlo obsahující česnek, tak může cukroví pojmout tento nepříjemný zápach.

Delší skladování cukroví v lednici nedoporučujeme. Při delším skladování můžete při konzumaci cítit silný zápach ledničky, který chuť cukroví zkazí.

Jak prodloužit trvanlivost cukroví?

Pokud víte, že připravené množství cukroví nesníte v krátkém čase, tak je tu možnost, jak výrazně prodloužit jeho životnost. Cukroví se dá dlouhodobě skladovat v mrazničce, kde ho můžete mít klidně i více než jeden rok. Ideální je si cukroví rozdělit do více menších krabiček, které si potom budete z mrazničky vytahovat a konzumovat dle potřeby.

Nejlepší krabičky pro mražení cukroví jsou plastové krabičky určené do mrazniček, které mají zacvakávací víčko. Tyto krabičky znemožňují přístup vzduchu a pohlcování pachů z okolí mrazničky, které by mohlo cukroví výrazně znehodnotit.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz