Dnešní telefony víceméně potřebují mít ochranné sklo, jinak si rozbijete displej na mobilním telefonu velice snadno. Hodně prodejců nabízí službu nalepení sklíčka v rámci koupě telefonu zdarma. Co ale dělat, když se po čase ochranné sklíčko rozbije?
K čemu slouží ochranné sklo?
Pořízení ochranného skla na telefon má funkci ochrany displeje telefonu. Nemá žádný vliv na jeho ovladatelnost, takže se nemusíte bát si ho na telefon pořídit. Ochranné sklo koupíte na každý telefon v ceně od 200 do tisíce korun.
Vybírejte si jen kvalitní ochranná sklíčka. Na trhu můžete narazit i na ochranné fólie na displej, které ale zdaleka neplní takovou ochrannou funkci, jako když si na displej telefonu nalepíte tvrzené sklo.
Celá funkce ochranného skla spočívá v ochraně proti rozbití nebo poškrábání. Jistě se vám ochranné sklíčko po čase podaří prasknout nebo poškrábat. Potom není nic jednoduššího, než jen vyměnit sklíčko za nové.
Jaké ochranné sklo vybrat
Ochranné sklíčko na mobilní telefon můžete koupit v každé prodejně mobilních telefonů. Větší jistota je objednávka z internetu. Jelikož existuje opravdu hodně druhů mobilních telefonů, tak se nedá očekávat, že budou mít v každém obchodě ochranné sklo na každý telefon.
Tvrzené sklo na mobilní telefon musíte vybírat přesně na typ a značku telefonu, který vlastníte. Cenové rozdíly u tvrzených skel jsou většinou rozdílné ve výrobci sklíček. Nedá se říct, jestli je to dražší lepší.
Jak sklíčko nalepit
Při koupi ochranného skla na telefon se při lepení řiďte přesně podle návodu, který bude přiložený u ochranného skla. Ke každému sklíčku dostanete přímo v balení nálepky, ze kterých si jednoduše vytvoříte úchytku na sklo.
Součástí balení je také vlhčený ubrousek pro dokonalé vyčištění telefonu. Čistota displeje telefonu před nalepením je velice důležitá. Pokud na displeji zůstane smítko nebo zrnko prachu, už ho nikdy nevytáhnete.
Před nalepením je tedy důležité displej řádně vyčistit, a potom nalepit ochranné sklo přesně na displej. Po nalepení pomocí palce vytlačte vzduch, který pod sklíčkem je. Pokud vám zůstane pod sklíčkem vzduchová bublina, tak ta během 2 – 3 dní zmizí sama.