Domácí limonáda: Vyzkoušejte ji z melounu nebo z malin

domaci limonada
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Přinášíme několik tipů, jak udělat domácí limonádu. Ta přinese v teplých měsících osvěžení a vaše děti si ji zamilují. Máme pro vás limonádu z melounu nebo malin a také recept na domácí sirup, ze kterého si můžete připravit limonádu kdykoliv.

Domácí limonáda z melounu

Meloun k létu patří a pokud máte jeho nadbytek v lednici, vyzkoušejte vyrobit melounové mojito. Mojito je tradiční kubánský koktejl, který zná snad každý. Zkuste ho ozvláštnit právě melounem.

K výrobě melounového mojita budete potřebovat meloun bez pecek, limetku, mátu, třtinový cukr a sodu. Do sklenice dejte plátky limetky, přidejte cukr, mátu a lehce rozmačkejte. Potom přidejte rozmixovaný meloun a led. Sklenici potom zalijte sodou.

A jak udělat limonádu pro dospělé? Melounové mojito můžete vylepšit přidáním bílého rumu. Dávkování rumu je čistě na vaší chuti.

Domácí limonáda z malin

Vyrostly vám na zahrádce maliny a nevíte, co s nimi? Malinovka je jednou z nejoblíbenějších limonád a my vám přinášíme recept, jak udělat limonádu z malin.

Na výbornou malinovku budete potřebovat maliny, citron nebo limetku, kousek okurky a bylinky, jako například mátu či bazalku. Citron nebo limetku nakrájejte na plátky, stejně jako okurku. Dejte do džbánku, přidejte maliny a bylinky dle chuti a zalijte vodou.

Nejlépe si limonádu vychutnáte, když všechny suroviny necháte louhovat v lednici přes noc. A jak udělat limonádu z malin pro dospělé? K malinám se dobře hodí vodka, zkuste ji do limonády přidat a máte výborný koktejl pro své přátele.

Domácí sirup na výrobu limonády

Nemáte čas pokaždé připravovat čerstvou limonádu? Vyzkoušejte udělat domácí sirup. Pro začátek zkuste sirup z citronu. Citron je totiž pro horké letní dny naprosto perfektní.

Pro výrobu domácího citronového sirupu budete potřebovat 8 citronů, 2 kg cukru krupice a litr vody. Do vody vymačkejte 4 citrony a 4 citrony přidejte nakrájené na plátky. Nechte  louhovat v lednici 48 hodin. Poté přecedíme do hrnce, přidáme cukr a zahříváme na plotně tak dlouho, aby se cukr rozpustil.

Vychladlý sirup dáme do uzavíratelných lahví a skladujeme v lednici. A jak udělat domácí limonádu pomocí domácího sirupu? Stačí sirup zalít vodou či sodou a můžete přidat plátek citronu a led.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz