Jak se zbavit rychle komárů. Jde to snadno i bez chemie

Nejsilnější přípravky proti komárům
Zdroj: Pixabay
Autor: Magdaléna Poláčková

Pokud hledáte rychlé způsoby, jak se zbavit komárů, existuje několik osvědčených metod. Mezi ně patří kromě chemických repelentů, sítí na okna a použití elektrických pastí i přírodní aromata, která odpuzují komáry. A právě na ty se dnes zaměříme.

Jak se zbavit komárů?

Přečtěte si nyní o přírodních aromatech, která odpuzují hmyz. Můžete využít jednodruhové odpuzovače komárů nebo si proti komárům vytvořit účinnou směs.

Tea tree olej

Tea tree olej je výborný, běžně dostupný prostředek proti komárům. Komáři nesnáší zápach Tea tree oleje.

Tento olej nejenže odpuzuje komáry, ale ještě navíc zmírňuje pocit svědění po komářím kousnutí. Jednoduše naneste pár kapek oleje na kousnutí a bolest a svědění postupně odezní.

Balzám „zlatá hvězda“

Tento balzám udrží komáry i další otravný hmyz v dostatečné vzdálenosti od vás. Natřete balzámem všechna místa, kde vás nekryje oblečení.

Balzám „zlatá hvězda“ také dokáže zmírnit silné svědění po komářím kousnutí. Balzám má analgetické a protizánětlivé účinky. Tento přírodní prostředek je levný a má mnoho zdravotních benefitů.

Hřebíčkový olej

Jedná se o jeden z nejefektivnějších přírodních prostředků proti hmyzu. Smíchejte 7 – 8 kapek koncentrátu hřebíčku s 1 lžící jakéhokoliv rostlinného tuku a natřete na kůži.

Komáři a klíšťata tento zápach nesnášejí a budou se vám vyhýbat oklikou. Nikdy ale nenanášejte na kůži čisté esenciální oleje! Silný koncentrát může způsobit nepříjemné podráždění kůže a alergii. Pokud nemáte čas na domácí výrobu, můžete hřebíčkový olej sehnat i v lékárně.

Vanilín

Skvěle chrání před komáry i jiným drobným hmyzem. Pakomárovité (čeleď hmyzu) jeho zápach silně odpuzuje, takže se k vám vůbec nepřiblíží.

Na repelent vlastní výroby smíchejte 1 gram vanilínu s 10 gramy dětského krému. Natřete se tímto přírodním krémem a směle vyrazte do přírody.

Ocet, rostlinný olej a šampon

Tato jednoduchá směs vám také pomůže od otravného hmyzu. Příprava je velmi jednoduchá – smíchejte všechny složky ve stejném poměru a směs nalijte do lahvičky, nejlépe nějaké s rozprašovačem.

Až budete v přírodě, nastříkejte se tímto přírodním repelentem a hmyz se vám obloukem vyhne.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz