Jak obarvit vajíčka v cibulových slupkách. Připravte se na Velikonoce

Vejce
Zdroj: Pixabay
Autor: Martin Straka

Velikonoce se blíží a mezi tradiční zvyklosti patří kromě pečení beránků, mazanců a pletení pomlázek samozřejmě i barvení vajíček. Mezi ty vůbec nejoblíbenější techniky zdobení vajec patří i barvení vajíček v cibulových slupkách. Pojďme se tedy podívat na to, jak obarvit vajíčka v cibuli.

Barvení vajíček cibulí

Způsobů pro barvení velikonočních vajec je celá řada, to založené na použití cibulových slupek patří k těm, které jsou opravdovou klasikou a měli byste je alespoň jednou vyzkoušet.

Potřeba je k tomu jen málo, stačí jen základní věci, pro které si sáhnete do skříňky v kuchyni. Slupky od cibule jsou potom dokonce odpadem, který díky Velikonocům najdou další uplatnění.

Jak obarvit vajíčka v cibulových slupkách

Barvení vajec cibulí je tradiční a populární technika, kterou znali již naši předci. Důvodem je jistě i to, že se jedná o metodu snadnou a zvládne jí opravdu každý. Pokud jste to dosud nedělali, letošek je ideálním časem začít. Nemyslíte?

Hromadu cibulových slupek, které si nasbíráte, dejte do větší mísy. Zalijte je poté vodou a neváhejte přidat dostatek octa i soli, aby vám vejce nepopraskala.

Očištěná vejce následně přidejte postupně k nálevu. Vařte je po dobu 10-20 minut podle odstínu, který chcete na vajíčku získat. Čím déle, tím bude tmavší.

Velikonoční vajíčka s motivem

Pokud chcete na vajíčku vytvořit i libovolný velikonoční motiv, neváhejte k vejci přitisknout třeba lísteček nebo květ sedmikrásky.

Vložte vejce spolu s trávou, nebo květem do silikonové punčochy, kterou bude potřeba kolem vejce pevně upevnit. Punčochu zavažte, nebo ji zajistěte provázkem. Je samozřejmě třeba dávat pozor, aby vejce při manipulaci nepopraskala. Vejce uvařte stejným způsobem v cibulovém nálevu

Pokud si chcete barvy ještě více zpestřit, můžete přidat do varu ještě kurkumu nebo červenou řepu, která vaše barvy lépe nasytí. Na vajíčka nabarvená touto metodou lze samozřejmě také dále malovat různými technikami různé vzory.

Zdroj informací: Napady-navody.cz, autorský článek

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz