Jak se starat o čerstvé tetování. Dejte si pozor na správnou péči

čerstvé tetování
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Čerstvé tetování je jako čerstvá rána na kůži. Je potřeba se o něj náležitě starat, aby nedošlo k zavlečení infekce. Tetování potřebuje svoji péči zhruba 5 týdnů po jeho dokončení. Čím lépe se o něj budete starat, tak tím lépe se vám zahojí.

Jak pečovat o čerstvé tetování?

Čerstvé tetování by se mělo vyhýbat vodě po dobu minimálně 3 týdnů. To znamená, že je ideální tetování oplachovat pouze tekoucí vodou, ale nikdy ho třeba nenaložit na hodinu do vany. Proto je lepší při čerstvém tetování navštěvovat pouze sprchu.

Stejně tak si musíte odpustit po dobu minimálně 5 týdnů návštěvu bazénů, ale i přírodního koupání. Nemělo by se chodit ani do sauny a měli byste omezit nadměrné pocení. Prostě měli byste se vyhnout všem aktivitám, které mohou tetované místo rozmočit.

Čerstvé tetování a slunce

Ještě horší než voda je na čerstvé tetování přímé slunce. Pokud se chcete tetovat, tak je ideální si vybrat podzimní nebo zimní měsíce, kdy se na sluníčko moc nedostanete.

V případě, že se rozhodnete tetovat v létě, tak si musíte dávat na přímé slunce pozor.

Nikdy nejezděte k moři, pokud se necháte čerstvě tetovat. Teplo, slunce a slaná voda totiž nejsou ideální podmínky pro správné hojení tetování.

Kůže u čerstvého tetování musí dýchat a nikdy nesmí vyschnout.

Hojení se nesnažte urychlit

Čerstvé tetování se musí nechat vyhojit v klidu a postupně.

To znamená, že je ideální mu nechat volný průběh a rozhodně se nesnažit hojení urychlit například používáním hojících mastí nebo jiných prostředků.

Čemu se při tetování vyvarovat?

Pokud se chcete nechat poprvé tetovat, tak si to dobře rozmyslete. Tetování se totiž dá zbavit jen velmi těžko. Ideální je tetovat místa, která se dají při nošení formálního oblečení schovat.

Rozhodně není dobré tetovat místa na hlavě nebo v okolí očí. Tetování si opravdu dobře rozmyslete, jestli a kde ho opravdu chcete mít.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz