Jak protáhnout chráničku. Usnadněte si to míčkem na ping pong

chranicka kabelu
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Jak jednoduše protáhnout chráničku? Ve většině případů najdete rovnou v chráničce provázek, na který zavážete kupříkladu drát a jednoduchým vytahováním provázku protáhnete chráničkou to, co potřebujete. Co však dělat, když se vám třeba provázek vyvlíkne?

Použijte míček na ping pong

Jednoduše můžete protáhnout chráničku pomocí míčku na výše zmíněnou hru.

Míček stačí pomocí malinkého vrtáku provrtat skrz v jednom směru a pomocí jehly protáhnout kousek provázku. Na tento kousek provázku potom přivážete větší kus provázku, který míček protáhne chráničkou.

Pokud máte chráničku volně, tak se ji snažte co nejvíce porovnat, aby měl míček co nejsnadnější cestu. Pak budete potřebovat dva lidi a vysavač.

Jeden bude postrkovat provázek do chráničky a druhý bude stát na konci chráničky s vysavačem, který dá do chráničky. Vysavač si dokáže míček i s provázkem nasát na druhou stranu a chránička tak bude jednoduše protažená.

Protáhnout chráničku můžete i pomocí drátu

Vždy se musíte rozmyslet, jak dlouho bude chránička nevyužitá na daném místě. Provázek natažený v chráničce není zrovna moc odolný. Pokud tedy má být chránička déle nevyužitá a ještě k tomu třeba venku, tak místo provázku raději volte drát.

Jako první si do chráničky dostanete provázek, pomocí kterého potom protáhnete dostatečně silný, ale ohebný drát. Drát potom poslouží k pozdějšímu protahování chráničkou stejně jako provázek.

Dejte si pozor na uložení chráničky

Pokud má chránička sloužit k budoucímu protahování, tak si vždy dávejte pozor na její správné uložení, které by mělo být co nejvíce rovné a bez zbytečných zatáček nebo lomů.

Každý špatný lom nebo zatáčka potom může znemožnit protažení méně poddajných kabelů a chránička se stane nevyužitelnou.

Pokud zjistíte, že máte chráničku krátkou, tak raději využijte spojku a nadstavte ji, než aby se kvůli tomu musela různě lámat pro zkrácení cesty. Jestliže budete dávat chráničku ven, tak vždy vybírejte UV stabilní.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz