Jak připevnit zrcadlo na zeď. Ulehčete si chytře práci

zrcadlo na zed
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Připevnit zrcadlo je důležité co nejlépe a zodpovědně. Při špatném upevnění zrcadla totiž hrozí jeho pád na zem a ohrožení na zdraví. Pokud věříte na pověry, tak rozbité zrcadlo přináší i prý 7 let neštěstí. Proto se vždy přesvědčte, že vám zrcadlo pořádně drží a nemůže upadnout na zem.

Lepidlo na zrcadlo

Pokud potřebujete připevnit zrcadlo, které nemá rám, tak použijte například lepidlo. V dnešní době si můžete vybrat ze spousty lepidel, které vám zrcadlo udrží. Důležité však je lepit zrcadlo na pevný podklad, tedy ideálně na pevnou zeď nebo například kus nábytku.

Před lepením je potřeba zadní stranu zrcadla pořádně očistit a odmastit. Stejně tak je potřeba očistit a odmastit plocha, na kterou budete zrcadlo lepit.

Pak si zrcadlo položíte zadní stranou nahoru a lepidlo nanesete do takového jakoby zkrouceného hada. Nebojte se lepidla dát větší vrstvu, protože se při připlácnutí na stěnu pěkně roztáhne.

Nalepte ho pomocí oboustranné pásky

Další varianta připevnění zrcadla na zeď spočívá v použití oboustranné lepící pásky. Výrobci pásek jsou čím dál lepší a i taková oboustranná páska dokáže zrcadlo na zdi nebo nábytku bezpečně udržet. Je to vlastně asi nejrychlejší řešení, jak zrcadlo bez vrtání připevnit.

Stejně jako u lepidla tu však platí, že je potřeba před lepením zrcadlo i plochu, na kterou budete zrcadlo lepit, pořádně očistit a odmastit. Následně na zrcadlo oboustrannou pásku přilepíte a můžete zrcadlo přiložit na zeď.

V případě lepidla i oboustranné pásky je potřeba zrcadlo pořádně na lepené ploše pomačkat, aby se vyhnal vzduch. Pak zrcadlo správně dolehne a bude držet.

Jak si ulehčit více práci?

Pokud si chcete ulehčit práci, tak je nejlepší vybírat takové zrcadlo, které má rám, a bude jej stačit zavěsit pouze na skobu s hmoždinkou do zdi.

Pokud se rozhodnete takto zrcadlo přidělat, tak je dobré dát pak po stranách ještě další dvě skoby, aby se zrcadlem nešlo pohnout a omylem se nepodařilo někomu zrcadlo z háčku ze zdi shodit na zem a rozbít ho.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz