Jak opravit křivou zeď, než začnete malovat. Půjde to i bez zedníka

zdi pred malovanim
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Potřebujete opravit křivou zeď před malováním? Zvládnete to svépomocí i bez zedníka. Záleží však na tom, zda je zeď křivá pouze kosmeticky, nebo jde o větší problém. Pojďme se tedy v článku blíže podívat, jak správně postupovat.

Křivá zeď

Prvním krokem je pochopit, o jak vážný jde problém. Je důležité vědět, zda je zeď pouze kosmeticky křivá, nebo zda je zde strukturální problém. V případě strukturálních problémů je totiž potřeba kontaktovat odborníka.

Pokud ve zdi existují kupříkladu praskliny, jsou zde posunuté cihly nebo vidíte podobně vážné problémy, budete potřebovat odbornou pomoc. V případě, že nic takového nevidíte, zvládnete opravu svépomocí.

Jak opravit křivou zeď

K opravě zdi budete potřebovat několik nástrojů, jako je vodováha, kladivo, dláto, hladítko a směs na omítku. Vodováha vám pomůže zjistit, jak vážně je zeď křivá, zatímco kladivo a dláto vám pomohou odstranit poškozené nebo křivé části zdi. Směs na omítku použijete zase k vyrovnání povrchu.

Opravu začněte odstraněním poškozených nebo křivých částí zdi pomocí kladiva a dláta. Tuto část práce dělejte opatrně, abyste předešli dalším poškozením. Když máte zeď připravenou, smíchejte omítku podle pokynů výrobce.

Aplikujte na zeď omítku, přičemž se snažte hladítkem vyrovnat jakékoli nerovnosti. Poté použijte vodováhu ke zjištění, zda je zeď rovná.

Nechte omítku schnout po dobu, jak je uvedeno v pokynech výrobce, a pak rovnost zdi opět zkontrolujte vodováhou. Pokud je stále křivá, můžete tento proces opakovat, dokud nejste spokojeni s výsledkem.

Samotná oprava křivé zdi je tedy relativně jednoduchá. Když jste s rovností zdi spokojení, můžete začít malovat nebo zeď upravit jiným způsobem.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz