Jak odstranit pryskyřici z oblečení jednoduše a rychle? Použijte správnou techniku

pryskyrice na obleceni
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Při odstraňování pryskyřice z oblečení si musíte dát zejména pozor na to, aby nedošlo k poškození oblečení. Odstranit pryskyřici z oblečení je poměrně jednoduché, ale musíte znát správnou techniku. Jak na to?

Jak odstranit pryskyřici z oblečení

Pryskyřice se na oblečení může dostat například při převážení vánočního stromečku nebo při návštěvě lesa. Rozhodně se ale nesnažte pryskyřici setřít hned na místě, protože to jenom zhoršíte.

Pokud chcete odstranit pryskyřici jednoduše, tak můžete vyzkoušet odlakovač na nehty, kterým navlhčíte postižené místo. Potom si vezmete vatový tampon, nanesete na něj znovu odlakovač na nehty a pokusíte se pryskyřici z oblečení odstranit krouživým pohybem.

Dávejte si při kroužení po postiženém místě pozor na to, aby nedošlo k rozšíření fleku, který pryskyřice vytvořila. Během čištění pomocí vatového tamponu a odlakovače na nehty několikrát tampon znovu odlakovače namáčejte.

Pokud nemáte odlakovač, tak použijte líh

Podobně jako odlakovač může fungovat i líh, který si koupíte v lékárně jako technický líh. Stejně jako u odlakovače na nehty je potřeba nejprve postižené místo lihem navlhčit a potom ho pomocí tamponu dočistit.

Někdy může stačit pryskyřici pomazat něčím mastným a vyprat. Pokud máte doma obyčejné máslo, tak skvrnu od pryskyřice pomažte máslem a promněte mezi prsty. Následně hoďte ihned oblečení do pračky a skvrna by mohla tak sama zmizet.

Pomoci může i žehlička a ubrousek

Pokud se vám nepodařilo skvrnu od pryskyřice odstranit pomocí lihu nebo jiným způsobem, tak můžete vyzkoušet i ubrousek a žehličku, která by měla skvrnu dokonale odstranit.

Na postižené místo položte několik vrstev ubrousků, které umí dobře sát vodu. Potom začněte přes místo jezdit pomocí rozpálené žehličky, která dokáže smůlu rozehřát.

Po rozehřátí by měl ubrousek rozpálenou pryskyřici do sebe nasát a místo by tak mělo zůstat čisté. Po této proceduře je však rozhodně důležité ještě nechat oblečení pořádně vyprat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz