Jak odstranit chlupy z koberce či oblečení. Mějte domov bez chlupů i vy

chlupy
Zdroj: Pixabay
Autor: Martin Straka

I přesto, že svá zvířata milujeme, občas nám působí i nepříjemné problémy. Třeba svými chlupy, které jsou častokrát téměř všude v domácnosti. Jak odstranit chlupy z koberce, oblečení a celého domova? Pomůže vám několik fíglů.

Chlupy v domácnosti

Chlupy ze zvířat ulpívají všude, o to víc když právě mění svoji srst. Psi línají nejčastěji v období jara, připravte se předem na chomáče vašich mazlíčků s předstihem.

Zvířecí chlupy se přitom nedostanou jen na vaše oblečení, ale můžete je spatřit také na gauči nebo na koberci, kde snadno zalezou do jeho vysokých vláken.

Antistatické rukavice

Na pomoc proti chlupům v domácnosti si můžete vzít gumové nebo jiné antistatické rukavice. Díky přilnavému povrchu se na ně chlupy lépe přichytí.

Povrchy tímto způsobem (přejížděním rukavicemi po povrchu) vyčistíte z čalouněného gauče, ale hodit se mohou i na váš koberec plný chlupů.

Jak odstranit chlupy z koberce

Jen obyčejné vysávání nepomůže. Vybavte svoji domácnost válečky s papírovou lepící páskou. Díky lepkavosti se chlupy při přejíždění hladkého povrchu snadno přichytí.

Válečkem jednoduše zvládnete zajistit i větší plochu vašeho oblečení. Na chlupy můžete samozřejmě použít i obyčejnou lepící pásku, pokud nemáte zrovna nakoupeny válečky.

Jak odstranit chlupy z oblečení

S odstraněním chlupů z oblečení pomůže vaše moderní pračka. Důležité je, zvolit si správné a vhodné programy.

Prací program na odstranění chlupů využije vždy větší množství vody, nebude chybět ani dostatečná prací předpírka s několikerým vymácháním prádla. Ani po chlupech od labradora nebo dlouhosrstého jezevčíka vám však s nimi nezbude ani chlup. Vaše prádlo bude opět čisté a zbavené všech chloupků.

Pokud se chcete ujistit, že vaše prádlo bude skutečně takto vypadat, nezapomeňte do pracího bubnu přidat ještě houbičku na nádobí, nebo natáčku se suchým zipem. Právě na tyto předměty se nachytá nejvíce nečistot, ideálně právě nechtěných chlupů.

Pomůže i sušička. Chlupy opadají z oblečení velmi dobře také při procesu sušení. Podstatou je proudění vzduchu, který chlupy bere s sebou. Je však důležité sušičku nepřeplňovat a mít v ní spíše méně prádla.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz