Jak odehnat mouchy a komáry. Jde to snadno i bez chemie

moucha
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Trápí vás obtěžující hmyz, jako jsou mouchy a komáři, ale nechcete používat chemické repelenty? Přečtěte si náš článek, kde představujeme jednoduchou a přírodní alternativu – okurku.

Proč se vzdát chemických repelentů?

Představte si, že relaxujete na pohovce, sledujete svůj oblíbený televizní pořad a náhle vás začne obtěžovat bzučení mouchy nebo ještě hůř, komára.

Je to rušící a mnohdy i velmi nepříjemné. První myšlenkou je často sáhnout po chemických repelentech, které jsou snadno dostupné v obchodech. Avšak tyto produkty obsahují řadu chemikálií, jejichž použití může někomu vadit.

Účinnost běžných repelentů často trvá jen několik hodin, po kterých musíte repelent obnovit nebo dokonce vyměnit.

Přírodní alternativa – okurka

Existuje velmi dobrá alternativa, která je šetrná k životnímu prostředí, bezpečná pro zdraví a nevyžaduje ani mnoho úsilí.  Jde o použití obyčejné okurky, zeleniny, kterou většina z nás má pravidelně doma, zejména během letních měsíců.

Už pouhý kousek okurky položený na okenní parapet může být účinným nástrojem v boji proti obtížnému hmyzu. Níže si popíšeme, jak na to.

Jak na to?

Proces je jednoduchý a rychlý. Stačí nakrájet okurku na plátky a položit je na místa, kde se hmyz obvykle objevuje – například na okenní parapety, vedle odpadkového koše nebo na další strategické místa ve vašem domě.

Vůně okurky je totiž pro mouchy, komáry a malé mušky nepříjemná, a tak se zdrží daleko od vašeho obydlí a navštíví raději někoho jiného.

Jde o jednoduchý a efektivní způsob, jak si vychutnat léto bez nepříjemného hmyzu. A nejlepší na tom je, že tento “repelent” je zcela přírodní a neobsahuje žádné chemikálie. Zkuste to a užijte si klidné a pohodové léto.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz