Domácí stříhání vlasů strojkem. Nedělejte tuto zásadní chybu

strihani vlasu strojkem
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud si chcete stříhat vlasy doma strojkem, tak to nemusí jít vždy tak jako v kadeřnictví, kde má kadeřnice strojek za několik tisíc korun a k tomu dokonale nabroušené nože. Neznamená to však, že si doma nemůžete ostříhat vlasy svépomocí i levnějším strojkem. Nedělejte však zásadní chybu.

Stříhat vlasy musíte ve správný čas

Pokud si chcete stříhat doma vlasy strojkem, tak je ideální na to zvolit dobrou dobu, a to zhruba hodinu až dvě po koupeli, kdy si vlasy umyjete. Umyté vlasy totiž nejsou mastné a strojek je daleko lépe stříhá.

Spousta lidí v tomto dělá velkou chybu, protože si chce stříhat vlasy před sprchou nebo koupelí. Potom si ale budete stříhat vlasy strojkem podstatně delší dobu a půjde to velmi špatně. Vhodná doba je u každého jinak dlouhá, a to podle toho, jak rychle vám vlasy po koupeli uschnou.

Jak si ostříhat vlasy doma strojkem

Pokud zrovna nechcete jít strojkem úplně dohola, tedy bez nástavce, tak je vhodné u dlouhých vlasů stříhat vlasy postupně.

V případě, že máte vlasy víc jak 8 cm dlouhé, tak je lepší vzít do ruky nůžky a vlasy nejprve zkrátit na cca 3 cm. Teprve potom si vezměte strojek s požadovaným nastavením a pusťte se do stříhání vlasů strojkem.

Jestli jsou vaše vlasy dlouhé okolo 5 centimetrů, tak je prostě jednou projedete pomocí největšího nástavce a při druhém stříhání zvolíte požadovanou délku.

Vlasy budou při druhém stříhání daleko rovnější, než když rovnou zvolíte požadovaný nižší nástavec.

Další chyby, které lidé dělají

Mezi další chyby, které lidé při stříhání se strojkem na vlasy dělají, je střih vlasů s tupými noži nebo špatné či žádné čištění strojku.

Tupé nože na strojku

To, že máte tupé nože na strojku, poznáte velice jednoduše podle toho, že strojek bude opravdu špatně brát vlasy. Většinou se u každého strojku dají nože vyměnit nebo vytáhnout a nabrousit.

Čištění strojku

Další důležitou věcí je také strojek na vlasy po použití pořádně vyčistit. Je to mechanický přístroj, u kterého dochází při používání ke znečištění.

V tomto případě jsou to vlasy, které se dostanou až do samotného mechanizmu strojku. Je tedy potřeba veškeré tyto nánosy ze strojku po použití odstranit.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz