Domácí bramborové knedlíky: Jak je udělat rychle a levně?

bramborové knedlíky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Připravit domácí bramborové knedlíky by měla umět každá správná hospodyně. Bramborové knedlíky se hodí jako příloha ke spoustě pokrmů, jakými jsou například špenát, zelí nebo některé omáčky. Vlastnoručně připravené knedlíky z brambor budou jistě chutnější než ty, které koupíte běžně v obchodech.

Domácí bramborové knedlíky

Na domácí bramborové knedlíky budete nutně potřebovat:

  • lžičku soli
  • 2 vejce
  • 2 lžíce octa
  • 750 g brambor
  • 200 g polohrubé mouky
  • 120 g dětské krupice

Knedlíky se nejlépe připravují z typu brambor, které jsou vhodné na bramborovou kaši, tedy z brambor, které se hodí k pořádnému rozvaření. Brambory se nemusíte bát dělat ve vodě dlouho, protože je budete vařit ve slupce.

Jak udělat domácí bramborové knedlíky?

Brambory, které máte nachystané pro přípravu bramborových knedlíků, pořádně omyjete od nečistot a dáte vařit do vody celé ve slupce. Nejlepší je si brambory ve slupce uvařit den předem.

Přes noc je potom necháte v chladničce a teprve další den je oloupete a nastrouháte na hrubém struhadle.

Nastrouhané brambory zasypete polohrubou moukou a přidáte k nim 120 g dětské krupice, sůl, vejce a ocet. Rukama těsto pořádně propracujete, dokud se vše pořádně nespojí.

Ze vzniklého těsta si vytvoříte 4 stejně velké šišky. Mezitím si dáte vařit vodu v hrnci a počkáte, až začne vařit. Potom vodu osolíte a vložíte do hrnce připravené bramborové šišky.

Doba vaření bramborových knedlíků

Jakmile ponoříte bramborové knedlíky do vroucí osolené vody, tak je necháte vařit 20 až 25 minut. Nezapomeňte sem tam knedlíky promíchat, aby pořád plavaly.

Po 20 až 25 minutách je vytáhněte na prkénko a přikryjte pomocí čisté utěrky. To proto, aby knedlíky zůstaly vláčné a měkké.

Před servírováním knedlíky rozkrájejte na požadovanou tloušťku a můžete servírovat. Pokud chcete, tak můžete na knedlíky udělat dozlatova vypečenou cibulku.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz