Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/21264/napady-navody_cz/www/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 4239

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/21264/napady-navody_cz/www/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 4246

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/21264/napady-navody_cz/www/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 4253
Co dělat, když nefunguje internet? Rady pro rychlou opravu | Nápady, návod, návody, rady a tipy

Co dělat, když nefunguje internet? Rady pro rychlou opravu

internet nefunguje
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pokud vám nefunguje internet a zrovna potřebujete nutně něco na internetu udělat, tak je to velmi nepříjemné. Někdy může stát za poruchou internetu jen banalita, kterou můžete opravit během chvilky. Stačí vyzkoušet pár triků, které ho mohou nahodit i bez odborného servisu.

Když nefunguje internet

Co dělat, když internet nefunguje? Jako první musíte zjistit, jak je to vážné. V první řadě vyzkoušíte, jestli internet funguje špatně jen na vašem zařízení nebo celkově.

Pokud tedy zjistíte výpadek internetu například na vašem telefonu, tak se zkuste připojit přes jiné zařízení. Jestli na jiných zařízeních bude fungovat, tak zkuste své zařízení od internetu odpojit a znovu připojit.

Jestliže by odpojení a připojení nepomohlo, tak můžete zařízení restartovat. Pokud potíže trvají, tak se budete muset podívat do nastavení proxy sítě. Většinou si ji zařízení získávají samostatně.

Nefunkční internet a další řešení

Příčin může být stále několik. Jestliže máte zařízení k internetu připojeno, ale přesto se stránky nenačítají, tak vyzkoušejte restartovat své připojení. Pokud máte internet připojen přes router, tak ho jednoduše vypojte ze zásuvky.

Někdo je při restartování uspěchaný a nenechá ho dostatečně dlouho odpojen. Většinou se to liší podle modelu, ale doba odpojení od sítě by měla být průměrně minimálně 30 sekund. Po zapojení routeru musíte také chvíli počkat, než se přihlásí do sítě.

Další rady pro rychlou opravu internetu

Pokud vám nefunguje internet, který máte připojený k počítači přes kabel, tak zkontrolujte jeho připojení k routeru nebo ho případně vyměňte. Některé operační systémy dokonce nabízí diagnostiku sítě, která by měla odhalit problém.

Při častém vypadávání internetu doporučujeme vyzkoušet vyměnit váš router za jiný nebo také rovnou změnit poskytovatele internetu.

Někdy může být problém i v samotném prohlížeči. Proto je dobré mít v každém zařízení minimálně dva internetové prohlížeče, přes které si můžete ověřit funkčnost připojení. Pokud nefunguje internet kvůli prohlížeči, tak ho jednoduše přeinstalujte.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz