Chystáte se na rekonstrukci? Seznam nástrojů, které by neměly chybět

rekonstrukce
Zdroj: Pixabay
Autor: Iveta Schwarzová

Pokud jsme se rozhodli zakoupit starší dům nebo byt, rozhodně nás nemine jeho rekonstrukce. Ta může být někdy nejen záludná, ale i velmi zdlouhavá. Pokud ale máme v ruce ty správné nástroje, může nám práce jít mnohem rychleji. Na co tedy při rekonstrukci nezapomenout?

Velké nástroje

Pokud již předem víte, že vaše rekonstrukce bude opravdu rozsáhlá, je dobré sáhnout po odpovídajících pomocnících hned na začátku. Nic vás totiž od práce neodradí více, než to, že vám nejde.

Pokud potřebujete výrazným způsobem změnit zeď v místnosti, vezměte si na pomoc perlík. Jedná se o velký typ kladiva, který má nejen plochou stranu, ale i kovanou a ocelově zpracovanou. To z něj dělá ideálního pomocníka při bourání zdi.

Ve vašem vybavení rozhodně nesmí chybět ani páčidlo. To si totiž hravě poradí se starými dlaždičkami nebo zbytky betonu.

Elektrické nástroje

Ideálním pomocníkem při rekonstrukci může být i přímočará pila. Pokud ji vybavíte správným kotoučem, dokáže si poradit nejen se dřevem, ale i železem, sádrou, plastem či kamenem. Při její koupi myslete na to, že vám dokáže opravdu výrazným způsobem ušetřit práci. Proto je vhodné na ní nešetřit.

Dalším takovým pomocníkem je demoliční kladivo. To si hravě poradí s překážkou v podobě cihly, betonu nebo jiné části zdi. Je to nejjednodušší způsob, jakým dokážete prorazit zeď. Mimoto si ale také poradí se starými dlaždicemi nebo obložením.

Nezapomínejte ani na maličkosti

Kromě velkých pomocníků nezapomínejte ani na ty malé. Hodně práce vám usnadní například kleště nebo nůžky na plech. Je tedy dobré je mít po ruce. Důležité je také myslet na vlastní ochranu. Proto by ve vašem vybavení neměly chybět ochranné rukavice a brýle.

Ani v tomto případě se nevyplatí šetřit, protože ruce budete během rekonstrukce používat nejvíc a tak je zapotřebí je ochránit. Vhodné jsou speciální, polstrované rukavice se zesílenými palci. Díky nim budou v bezpečí nejen vaše prsty, ale i vaše klouby.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz