Barva na dlaždičky. Přebarvěte si stylově kuchyni nebo koupelnu

barva na dlaždičky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Pro změnu vzhledu kuchyně nebo koupelny je barva na dlaždičky ideálním řešením. Barva na interiérové dlaždice se prodává i v menších baleních, díky kterým si tuto barvu můžete pro začátek jen vyzkoušet. Výhodou je, že pro změnu vzhledu interiéru pomocí barvy na dlaždice nemusíte nic přebudovávat. Při používání však musíte dodržet jasně stanovený postup, aby na nich barva držela.

Barva na dlaždičky potřebuje přípravu povrchu

Každá barva potřebuje před svou aplikací dokonalou přípravu povrchu. Aby vám barva na dlaždičkách držela a nedělala nějaké fleky, tak musíte dlaždice pořádně umýt a odmastit.

Některé dlaždice mohou mít nerovnosti nebo na nich může být přischlá jiná barva. Proto je lepší dlaždičky před nátěrem trochu zdrsnit pomocí smirkového papíru.

Po jemném přebroušení dlaždičky omyjte vodou a zbavte je veškerých nečistot a prachu. Potom je pomocí ředidla odmastěte a můžete začít natírat pomocí barvy na dlaždičky.

Jak se barva na dlaždičky liší od ostatních nátěrů?

Barva na dlaždičky se liší hlavně v jejím perfektním krytí, a díky tomu nepotřebujete pod tuto barvu používat žádnou základovou barvu. Můžete tedy po otevření plechovky a důkladném rozmíchání začít rovnou natírat.

Povrch dlaždiček bude s barvou na dlaždičky snadno omyvatelný a odolný proti čistícím prostředkům a poškrábání. Díky tomu se skvěle hodí i do kuchyně, kde dochází k častému ušpinění v okolí míst, kde se vaří.

Jakým způsobem provádět kvalitní nátěr?

Na tento způsob nátěru dlaždiček je rozhodně nejlepší možností použít štětec. Pomocí válečku můžete natírat dlaždičky ve větších formátech. Při nátěru dlaždic vždy zvolte menší vrstvu nátěru, který by měl probíhat ve třech vrstvách.

Při každé vrstvě nátěru barvy na dlaždičky dodržujte stejný směr. To znamená první nátěr dělat například od vrchu dolů a další nátěr například z levé na pravou stranu.

Nezapomínejte na rozestup mezi aplikací každého nátěru, který by měl být minimálně 8 hodin. Pro lepší vyniknutí dlaždiček můžete po jejich nátěru přetřít spáry jinou barvou. Díky tomu získáte opravdu pěkný a moderní vzhled.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz