Adventní kalendář nemusí být jen kupovaný. Jak vyrobit vlastní?

adventni kalendar
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Adventní kalendář patří neodmyslitelně k předvánočnímu období, kdy děti netrpělivě odpočítávají každý den do Vánoc. Adventní kalendář začíná vždy prvního prosince a má přesně 24 políček, kdy poslední z nich vychází na Štědrý den.

Pokud znáte pouze klasické adventní kalendáře z obchodů, kde je v každém políčku kousek čokolády, tak si můžete vyrobit svůj vlastní, který vám nebo dětem bude chutnat více.

Adventní kalendář pro dospělé

Adventní kalendář pro dospělé můžete vyrobit pomocí krabice, kde si vytvoříte 24 políček a do každého políčka si dáte láhev piva. Vrchní díl krabice potom nastříháte na 24 uzavíratelných otvorů, kde každé políčko bude mít své číslo od 1 do 24.

Pokud budete tento kalendář vytvářet jako dárek, tak můžete nakoupit 24 různých značek piva, aby z toho měl obdarovaný i pivní ochutnávku.

Podobným způsobem můžete adventní kalendář vytvořit i pro více náročné, kdy si nakoupíte 24 panáků tvrdého alkoholu, které jsou uzavřené. Stejně tak si vytvoříte krabici, kde bude 24 políček a každé bude ukrývat jeden panák tvrdého alkoholu.

Adventní kalendář pro děti můžete vymyslet z čehokoliv

Pokud máte hodně netrpělivé děti, tak jim můžete vymyslet různé adventní kalendáře. Pokud ho chcete vyrobit co nejlevnější a nejjednodušší, tak postačí barevné kancelářské papíry, kde na každý napíšete jedno číslo, kde posledním číslem bude 0.

Tento kalendář nemusí být jen na 24 dnů, protože v tomto případě se budou dny na papírkách odpočítávat, takže si ho můžete vyrobit klidně hned.

Jakmile budete mít očíslované všechny papírky, tak je prostřihnete pomocí děrovačky a provážete provázkem. Dítě potom může každý den jeden lísteček utrhnout a uvidí, kolik dní do Vánoc ještě zbývá.

Jaké jsou další možnosti vlastní výroby?

Možnosti jsou v tomto opravdu neomezené. Můžete využít například ruličky z toaletního papíru, které si obarvíte a vyskládáte z nich pyramidu. Do každého políčka můžete nachystat nějakou sladkost.

Stejně tak si můžete adventní kalendář ušít na šicím stroji. Ušijete si závěs, který bude mít 24 kapsiček a na každou kapsičku našijete číslo. Do každé kapsičky strčíte nějakou dobrotu, kterou má dítě rádo.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz