Součástí každé domácnosti by měla být také dobře vybavená lékárnička, jež pomůže v nemoci i při úrazu. Co by měla obsahovat, abyste nebyli v případě potřeby zaskočeni? Pojďme se podívat na to, jaké vybavení domácí lékárničky se doporučuje domácnostem pořídit.
Vybavení domácí lékárničky
Příruční lékárnička je potřebná věc a na její vybavení bychom neměli zapomínat. Není právě příliš příjemné shánět teploměr nebo náplast v době, kdy je akutně potřebujete.
Nakoupené prostředky pro první pomoc můžete uložit do krabice, nebo na ně vymezit místo v některé ze skříněk. Vzhledem k tomu, že lékárnička často obsahuje i volně prodejné léky, neměla by být v dosahu dětí.
Teploměr, náplast, obvazy
Základem každé domácí lékárničky je teploměr. Stačí pořídit obyčejný lihový. Ale pokud si chcete připlatit, lze koupit i digitální. V prodeji jsou dokonce i bezkontaktní teploměry. Pro ošetření drobný ran by vám doma neměla chybět dezinfekce. Pro děti vybírejte takovou, která neštípe.
Dále byste neměli zapomenout na sterilní obvazy a náplasti. Ty volte s polštářkem i bez polštářku, a to v různých velikostech. Doma se vám určitě budou hodit i na ošetření puchýřů.
Elastické obinadlo, gumové škrtidlo, pinzeta a nůžky
Součástí vybavení pro ošetření úrazů v domácích podmínkách by mělo být také gumové škrtidlo. Nezapomeňte si také nastudovat, za jakých podmínek se používá.
Lékárničku byste pak měli doplnit o pinzetu a nůžky, abyste měli vše pohromadě a nemuseli nic složitě hledat.
Léky na srážení teploty, proti bolesti, na průjem
Co by měla obsahovat lékárnička pro případ nemoci? S každým nachlazení určitě nejdete hned k lékaři a nejprve se snažíte kurýrovat doma. Pak by vám neměly chybět léky na srážení teploty i proti bolesti.
Hodí se mít v lékárničce i přípravky proti průjmu a proti kašli nebo sprej na ucpaný nos. Oplatí se mít doma i mast na použití v případě bodnutí hmyzem, nebo pinzetu na odstraňování klíšťat.
U domácí lékárničky je také třeba pravidelně kontrolovat dobu expirace léčiv.