Vánoční stromek můžete koupit v květináči pro jeho delší životnost. Vánoční stromeček v květináči kupují lidé i proto, aby jej po svátcích mohli zasadit na zahradu či někam do přírody. Vánoce se neúprosně blíží a přichází čas kupování vánočních stromečků, ideálně volbou pro některé poté může být právě ten v květináči. Jak se starat o vánoční stromeček v květináči tak, aby vydržel?
Vánoční stromeček v květináči a jeho výhody
Pokud nepotřebujete mít doma stromeček, který by byl až do stropu, tak se můžete vydat cestou vánočního stromečku v květináči. Těžko totiž budete hledat 250 centimetrů vysoký stromek v květináči. V květináči se většinou dá sehnat vánoční stromeček do 150 centimetrů.
Výhodou vánočního stromečku v květináči je nepochybně to, že nemusíte stromeček složitě usazovat do stojanu a také že stromeček vydrží po celé Vánoce krásně vonět a neopadá. Díky kořenovému systému, který má v květináči, totiž pořád dokáže sát dostatek vody.
Jak se starat o vánoční stromeček v květináči?
Nejdůležitější pro vánoční stromek v květináči je rozhodně dostatek vody, ale také změna teploty. Právě změna teploty by mohla stromečku hodně uškodit.
Méně stromečku vadí, pokud ho vezmete ze zimy do tepla. Pokud ho ale vytáhnete z pokojové teploty na mráz, tak by to nemusel přežít. Pokud chcete vánoční stromeček v květináči po svátcích zasadit do zahrady, tak tomu rozhodně nic nebrání.
Nejlepší, co pro stromeček před Vánoci můžete udělat, je ho z venkovního prostoru vzít například do garáže nebo vstupu domu, kde není úplně pokojová teplota, aby měl stromeček čas si pomalu zvyknout na jinou teplotu, a teprve potom ho postavit na místo do pokojové teploty.
Stejně tak to udělejte při cestě ven. Zase ho můžete dát do místnosti, kde je například o deset stupňů menší teplota, a teprve potom ho dáte ven.
Nezapomínejte na pravidelné zalévání
I řezaný vánoční strom dokáže nasát vodu, takže pokud máte vánoční stromek ve stojanu, kde máte možnost dolévat vodu, tak vám potom vydrží déle.
Pokud jde o vánoční stromek v květináči, tak provádějte pravidelnou zálivku do hlíny, kterou stromeček má. Pozor si dávejte na tvorbu plísní na povrchu hlíny, která by se případně měla okamžitě zlikvidovat.