Chcete si pořídit solární světlo na zahradu nebo do jiných míst kolem domu? Je to velmi dobrý a levný zdroj světla, který může fungovat celoročně. Cena jeho provozu není tím jediným plusem, který solární světlo má. Jeho velké plus je i to, že nemusíte do daného místa tahat žádný přívod elektřiny a i tak můžete svítit prakticky kdekoliv venku.
Solární světlo na zahradu
Venkovní solární světlo se dělá v několika variantách. Jako první si musíte uvědomit, na co vlastně světlo chcete používat.
Pokud ho chcete mít jen jako orientační světlo například kolem cesty nebo chodníčků, tak si s výběrem nemusíte moc lámat hlavu a prostě vezmete solární světlo, které má kolík na zapíchnutí do země a požadovaný stupeň ochrany proti vodě.
Jestliže však světlo chcete využívat jako plnohodnotné světlo, tak potom už je potřeba řešit jeho velikost a hlavně výkon, tedy jeho svítivost.
Solární světla se dělají se soumrakovým čidlem nebo také s čidlem pohybu. Samozřejmostí by mělo být i zapnutí a vypnutí na tlačítko nebo dálkové ovládání, kdy si ho budete moci zapnout kdykoliv.
Venkovní solární lampa
Pokud budete chtít světlo využívat jako venkovní lampu, tak je dobré vybírat světlo, které připomíná klasické pouliční osvětlení.
I těchto světel je na výběr velké množství a řídit se musíte podle svítivosti, funkcí i velikosti. Takové světlo koupíte už cca od 500 korun. Světlo má většinou v balení i svůj držák, který jednoduše přišroubujete na požadované místo.
Kam umístit solární světlo?
Solární světlo jakéhokoliv druhu je třeba umístit vždy nabíjecím solárním panelem nahoru tak, aby na něj mohlo svítit slunce.
Ideální je vybírat takové místo, kam svítí slunce od rána až do večera. Tedy je vhodné si nevybírat místa, která jsou po část dne ve stínu.
Světla můžete nechat venku i přes zimu
Solární světla, která mají požadovaný stupeň ochrany, můžete nechat venku i přes zimu. Jen se musíte smířit s tím, že mráz může mít vliv na výkon a životnost zabudované baterie ve světlech.
Solární světla dle jejich svítivosti umisťujte dostatečně od sebe. Ideální je namontovat první světlo a večer si změřit, kam až světlo dosvítí a podle toho volit umístění druhého solární světla.