Možná se vám ještě nestalo, že byste potřebovali vysušit auto, ale nikdy nevíte. Někdy se může stát, že třeba jen zapomenete v myčce zatáhnout střešní okno nebo auto necháte otevřené přes noc, kdy hodně zapršelo, a nehoda v podobě nechtěné vody v autě je na světě. Auto je rozhodně potřeba poté správně vysušit, aby se v něm nedržela vlhkost. Jak vysušit auto?
Voda v autě
Auto je potřeba vysušit opravdu důkladně, protože přebytečná vlhkost v autě by vás dohnala hlavně v zimě, kdy by mohlo docházet k zamrzání skel uvnitř automobilu a to rozhodně není vůbec nic příjemného. Stejně tak je to velmi důležité i proto, že vnitřní část automobilu přebytečným vlhkem velmi trpí.
Někdy bude zapotřebí i odhalit zdroj vlhkosti, pokud se vám nedaří delší dobu automobil vysušit. Příčinou může být například již zmiňované protékající střešní okno nebo děravá jiná část automobilu. Může se stát, že vám do auta protéká voda přes některé ze dveří, kde bude už stará špatně těsnící guma.
Jak vysušit auto?
Jestliže máte odhalený a opravený zdroj vlhkosti, můžete se pustit do vysoušení. Nejprve z auta odstraňte koberečky a potahy.
Pak otevřete všechna okénka automobilu na cca 2 centimetry a automobil postavte na slunce. Pokud budete provádět vysoušení v horším počasí, tak nechte stát automobil s otevřenými okny v garáži.
Ideální je, pokud hned ze začátku necháte cca hodinu automobil nastartovaný s nastaveným topení na maximum a spuštěným ventilátorem. Již při tomto úkonu je však potřeba mít pootevřená okénka.
Použít můžete opatrně k vysoušení i horkovzdušnou pistoli, ale opravdu opatrně z větší dálky, aby nedocházelo k poničení vysoušeného materiálu.
Co se zbytkovou vlhkostí?
Postupem popsaným výše se zbavíte vlhkosti z velké části. V autě však pořád nějaká vlhkost zůstávat může. Proto je dobré pořídit si vysoušecí sáčky, které jsou určené přímo do automobilu k zavěšení.
Místo kupovaných sáčků však můžete použít i například rýži ve varných sáčcích, která na sebe naváže vlhkost z auta.