Které pokojové rostliny jsou nenáročné na péči? Některé není třeba ani často zalévat, takže se nic nestane, když je necháte chvíli bez vody.
Máte nový byt a zdá se vám, že v něm chybí pokojové rostliny? I když nemáte s jejich pěstování žádnou zkušenosti, existují takové druhy, u nichž to vůbec nebude vadit. Jsou totiž nenáročné na péči, některé není třeba ani často zalévat, takže se nic nestane, když je necháte chvíli bez vody. Které pokojovky si pořídit?
Podstatná je i orientace stanoviště
Nemáte-li dostatek času, a přesto byste chtěli mít prostředí svého bytu zútulněné hezkými rostlinami, chce to vybrat takové, jež nejsou na zálivku příliš náročné a vydrží i bez pravidelné hnojení. Je tedy zřejmé, že začátečník se asi nepustí do pěstování bonsají. Při výběru vhodné pokojové rostliny je třeba se také řídit orientací okenního parapetu, kde budou květináče umístěny. Východní strana bytu nabízí vhodný prostor i pro ty rostliny, které potřebují více zálivky a výživy. Slunce nebude vysušovat substrát tak, jak by tomu mohlo být na jižní straně.
Potos neboli šplhavice patří mezi nejoblíbenější pokojové rostliny
Opravdu nenáročný na pěstování je potos. Dokonce nemusí být ani zasazený v substrátu, dařit se mu totiž bude i ve sklenici s vodou. Potos vyžaduje více světla a má rád hodně vláhy. Jedná se o plazivou rostlinu, která je schopná v krátkém čase při dobrých podmínkách vyrůst do velké délky. Potos se velmi dobře množí, ustřihnutý šlahoun stačí dát do vody a on se zakoření.
Tchýnin jazyk: Rostlina našich babiček
Oblíbený je také tchýnin jazyk. Velmi dobře se vyjímají jeho štíhlé úzké listy v moderním bytě. Není třeba ho pravidelně zalévat, vydrží i delší dobu sucha. Klidně ho můžete zalévat jednou za měsíc. Další jeho výhodou je to, že ho není potřeba často přesazovat, nemá to rád. Raději si lebedí několik let ve svém původním květináči.
Péči o dracénu zvládnou i začátečníci
Patří mezi velmi oblíbené pokojové rostliny už proto, že snese i mírnější zálivku. Zároveň v interiéru dobře vypadá. Miluje však rosení, tehdy vlhkost ve vzduchu. Hnojit ji lze pomocí tyčinek a přesazovat jednou za dva roky do většího květináče.