Kuře alá Asie: Recept, který potěší všechny milovníky asijské kuchyně

kuře
Zdroj: Pixabay
Autor: Jana Šmídová

Kuře tu máme znovu. Kuřecí maso patří mezi nejoblíbenější v naší zemi. Konzumuje ho celá republika, napříč pohlavím, ovšem tady by mohl být kámen úrazu. Kuře totiž obsahuje velké množství estrogenu, což je ženský pohlavní hormon. Proto se odborníci shodují, že by ho muži neměli jíst ve zvýšené míře. Ovšem hodně lidí to neví, potažmo na to nebere zřetel. Pro ženy je to vhodné maso ještě z dalšího důvodu. Patří k těm druhům, díky kterým mohou zhubnout. Kuřecí maso totiž není nikterak moc tučné, to právě naopak. Je v něm obsaženo velké množství bílkovin a dalších velmi užitečných látek.

Kuře a Asie neboli na čínský způsob

Kuře na čínský způsob – ten patří mezi velmi oblíbené možnosti, jak tohle maso připravit. Tentokrát to bude sladkokyselé kuře se zeleninou. Potřeba budou kuřecí stehna, která se umyjí a osuší. Následně se vykostím stáhne se z nich kůže a maso nakrájíme na menší kousky.

Kuře ve variantě sladkokyselé se hodí pro ty, kteří nemusí až tak moc ostré. Umyjeme si červenou a žlutou papriku, zbavíme pochopitelně semínek, cibuli a ananas oloupeme a také umyjeme. Papriky, cibuli i ananas si nakrájíme na kousky. V pánvi si rozpálíme olej a jako první zprudka osmahneme maso. To pak vytáhneme, dáme stranou a do rozpáleného oleje  vložíme papriky a cibuli.

Kuře bez omáčky v tomto receptu nejde

Kuře jde ruku v ruce s omáčkou, což může být v některých receptech celkem běžná záležitost. V tomto případě by to měla být omáčka typu asijského, která se prodává v obchodech. Ovšem kdo to zvládne vytvořit sám svépomocí, tak může. Omáčka se tedy přidá do pánve a také se osmahne. Zeleninu spolu s ananasem povaříme 5 minut. Do toho všeho se přimíchá maso a směs se ještě dusí minutu na mírném ohni.

Kuře v tomto receptu s omáčkou bude pro vyznavače Asie rozhodně pochoutka. Úplně nakonec se přidá omáčka, koriandrové lístky nakrájené na proužky a hned se podává. Obvykle tedy s rýží, avšak když jste doma, můžete si to dát s čím chcete.

Trošku na jiný způsob

Kuře na tento způsob není úplně běžné. Mnoho lidí má však rádo asijskou kuchyni. Doslova se za ní mohou utlouct. Nyní jsou restaurace zavřené, tak kdo má rád tento typ jídel, není jiná cesta než polotovar nebo domácí strava.

Kuře, tedy jeho druhá varianta – domácí strava –  je zcela jistě lepší, což ví každý. Navíc se polotovar nedá srovnat s tím pokrmem, který je připravený v domácí kuchyni. Takže kdo má rád kuře na tenhle způsob, směle do toho.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz