Žádná mouka a žádný cukr. Tento dezert obsahuje jen dvě ingredience

cokoladovo bananovy dezert
Zdroj: Pixabay
Autor: Adam Hlavatý

Chtěli byste si zkusit udělat nějaký dietní dezert bez mouky, bez přidaného cukru a bez pečení? Jste na správné adrese. Tento netradiční dezert obsahuje pouze dvě ingredience v podobě banánu a čokolády. Jak tedy z těchto dvou surovin udělat dezert?

Čokoládovo banánový dezert

Jak už bylo řečeno, tak k základní verzi tohoto dezertu budete potřebovat jen banán a čokoládu. Vezměte tedy 200 gramů čokolády a rozpusťte ji způsobem, který pro vás bude pohodlný.

Jak rozpustit čokoládu?

Abyste čokoládu rozpustili co nejlépe, můžete ji nejprve na menší kousky nasekat. Čokoládu můžete rozpustit v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni.

Pokud se rozhodnete použít mikrovlnku, rozehřejte čokoládu postupně po krátkých intervalech a pravidelně ji promíchávejte. Při rozpouštění čokolády ve vodní lázni ji dejte do misky nad hrncem s vroucí vodou a postupně ji rozpouštějte za stálého míchání.

Banánová směs

Následně v mixéru dobře promíchejte 300 gramů banánové dužiny. Zralé banány jsou pro tento dezert ideální, protože jsou sladší a lépe se mixují. Pokud nemáte mixér, můžete banány rozmačkat vidličkou, ale směs bude hrubší.

Mixování by mělo trvat alespoň několik minut, dokud směs není hladká a bez hrudek. Můžete přidat trochu mléka nebo smetany, pokud se vám směs nezdá dostatečně hladká.

Skořice pro vylepšení chuti

Pokud chcete, můžete přidat nad rámec základní přípravy i lžičku mleté skořice pro lepší chuť. Skořice je vynikající doplněk k banánovému dezertu, protože zvýrazňuje jeho příjemnou vůni a chuť.

Můžete použít i jiné koření, jako je například vanilka nebo kardamom. Pokud máte rádi silnější skořicovou chuť, můžete přidat více než jednu lžičku. Pokud nejste příznivci skořice, můžete ji klidně vynechat a dezert bude i tak vynikající.

Můžete si také přidat nastrouhanou citronovou kůru nebo kousky kandovaného zázvoru.

Dezert bez pečení

Ano, tento čokoládovo banánový dezert skutečně zvládnete bez pečení. Banánovou směs v nádobě nejprve důkladně smícháte s rozpuštěnou čokoládou. Můžete použít metličku nebo lžičku na vaření, aby se směs s čokoládou dobře spojila. Následně budete směs chladit.

Pokud nemáte dostatek času, můžete dát připravenou směs do mrazáku na asi 30 minut, aby se rychle ochladila. Pokud máte rádi studené dezerty, nechte směs v lednici alespoň 2 hodiny, nebo dokud není dobře vychlazená.

Jakmile bude vychlazeno, výsledkem bude chutný a chuťově výrazný čokoládovo banánový dezert bez mouky, bez přidaného cukru i bez pečení. Vidíte, že to šlo celkem jednoduše.

Dezert můžete poté servírovat samostatně nebo s nějakým doplňkem, jako jsou například karamelové oříšky či čerstvé ovocné plátky. Při podávání můžete přidat na vrchol dezertu trochu šlehačky nebo kopeček zmrzliny.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz