Smažený sýr z mikrovlnky: Recept, který zvládl i Láďa Hruška. Pro vás to nebude žádná fuška

smažený sýr z mikrovlnky
Zdroj: Pixabay
Autor: Daniel Labounek

Připravit smažený sýr z mikrovlnky zvládne i úplný začátečník nebo Láda Hruška. Pokud patříte mezi milovníky smaženého sýru, ale neumíte si ho doma obalit tak, aby vám při smažení nevytekl, tak právě smažený sýr z mikrovlnky může být tím správným řešením, jak si na něm doma pochutnat.

Suroviny na smažený sýr z mikrovlnky nejsou drahé

Na smažený sýr budete potřebovat:

  • 100 g sýra na strouhání
  • 50 g uzeniny
  • 1 vejce
  • Tuk nebo olej
  • Strouhanku
  • Větší hrníček nebo misku

Jako přílohu ke smaženému sýru z mikrovlnky si můžete připravit hranolky, brambory, bramborovou kaši nebo americké brambory. Prostě přesně to, co si dáváte rádi v restauraci.

Návod, jak udělat smažený sýr

Jako první si na smažený sýr musíte nastrouhat tvrdý sýr na nejjemnější kousky. Uzeninu si nakrájejte na drobné kostičky neb plátky. Velmi dobrou uzeninou do tohoto jídla je anglická slanina, která jídlo velmi dobře promastí.

Hrníček nebo zvolenou misku vymažte pomocí tuku nebo pomažte olejem, který běžně doma používáte k vaření. Celou vymazanou plochu vysypte pomocí strouhanky a přidejte polovinu nastrouhaného sýra, uzeninu a rozšlehané vajíčko. Potom přisypte zbytek nastrouhaného sýra a znovu trochu posypte strouhankou.

Smažený sýr v mikrovlnce

Každý má jiné zkušenosti se svojí mikrovlnnou troubou. Správně by se měl sýr v mikrovlnné troubě dělat na nejvyšší stupeň po dobu pěti minut. Na první porci si však ověříte, jak moc se vám sýr v mikrovlnce udělá a příště podle toho přizpůsobíte výkon nebo čas.

Po vytažení smaženého sýru z mikrovlnné trouby ho nechte v misce nebo hrníčku ještě zhruba jednu minutu dojít a potom ho můžete podávat rovnou na talíř. Není to žádná fuška, když to zvládl i Láďa Hruška.

Pokud by nešel správně vyklopit, tak si můžete pomoci příborovým nožem, kterým ojedete kraje sýra. Sýr bude po vytažený z mikrovlnné trouby velice horký, tak si dávejte pozor na popálení rukou při vytahování, protože může v některém místě třeba i vytékat.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz