Scrapbook: Jak změnit vzpomínky v umění

Zdroj: Pixabay
Autor: Aneta Toborikova

Scrapbook alba je tradiční forma uchovávání vzpomínek. Může se zdát, že je to jeden z nových trendů přicházejících z Ameriky, ale opak je pravdou. Scrapbooks začaly už v 15. století v Anglii a dnes díky jejich popularitě má každý možnost vytvořit si své vlastní. 

Scrapbook Kaia by kiddykitdesigns

Co budete potřebovat na scrapbook:

  1. Fotografie a další předměty upomínající Vás na pěkné momenty. Scrapbooks se zpravidla věnují jednomu tématu. Pokud chcete takto zaznamenat vztah s partnerem, zařaďte fotky s ním, vstupenky do kina, účtenky z oblíbené restaurace, dopis, který Vám nechal na nočním stolku a další. Jiná oblíbená témata jsou přátelství, cesty, rodinné sešlosti či vyrůstající děti. Možností je nespočet.
  2. Scrapbook fotoalbum. Na trhu je dnes nespočet možností, můžete zvolit fotoalba s kroužkovou vazbou, s knižní vazbou či fotoalba, kam můžete vkládat další listy. Na výběr budete mít i všechny možné velikosti a designy.
  3. Barevné papíry a samolepky. Barevné papíry, ať už dekorativní či jednobarevné slouží jako podklad či jako rámečky anebo dekorace okolo fotek, a samolepky dodají albu přesně ten vzhled, jaký si přejete. S postupem času téměř cokoliv může sloužit jako dekorace, od sušených listů, přes stuhy až po knoflíčky. 
  1. Nůžky, řezač papíru a lepidlo. Na trhu existuje nespočet různých pomůcek, ale pro začátek bohatě postačí obyčejné nůžky, řezač papíru, aby delší řezy byly opravdu rovné, a lepidlo, kterým vše připevnit na své místo. 
  2. Inspirace. První pohled na bílou stránku je vždy strašidelný, ale internet je plný inspirace, od kanálů na youtube, po stránky na pinterestu, které jsou plné nápadů a návodů.
Scrapbook “My Best Friend” by kiddykitdesigns

Až budete mít scrapbooking vyzkoušený, tak začnete přikupovat mnoho dalších pomůcek a materiálu. Pro začátek ale stačí pouze pár zmíněných drobností.

V době dlouhých společných večerů je scrapbooking příjemná aktivita, kterou můžete dělat sami či spolu s vašimi blízkými, zavzpomínat na společně strávené chvíle a naplánovat další do budoucnosti.

Přidejte si rady a nápady na domovskou stránku Seznam.cz